WiFi nie działa po zresetowaniu routera do ustawień fabrycznych

Cześć :slight_smile: Mam problem z routerem (Netis DL4311D). Kilka dni temu go zresetowałam do ustawień fabrycznych (z powodu wirusa). Próbowałam go skonfigurować, tak jak napisano w instrukcji. No i niby wszystko ok, ale jednak wi-fi w każdym urządzeniu nie działa :confused: łączy się, ale jest ograniczone. czytałam dużo wątków stworzonych przez ludzi z podobnym problemem, robiłam wszystko co ludzie pisali, lecz widocznie mój problem leży gdzieś indziej. Na routerze świecą się tylko 3 diody - power, adsl i migający wlan.
Dodam, że moim dostawcą internetu jest Netia, z którą już się kontaktowałam, pani tylko zadzwoniła do jakichś techników, którzy oznajmili, że wszystko jest ok i powinno działać, lecz tak nie jest. Błagam pomocy, kompletnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia co zrobić.

Napisz, czy jak podłączysz komputer kablem do routera to jest internet?

Najpierw zajrzyj tutaj:
http://www.techniczny.neono.pl/5-router-netis-dl4311d.html .

Powiedz czy ustaliłaś klucz Wifi - “Pre-Shared Key” - strona 33 instrukcji?
http://www.netis-systems.com/Suppory/downloads/dd/1/img/243 .

Szyfrowanie trzeba ustawić WPA2 - AES.

1 polubienie

A nie masz gdzieś zapisane w notatkach, że trzeba sklonować adres MAC z karty ze starego komputera lub innego urządzenia?

1 polubienie

Czy DHCP w routerze włączone? Nie miałem netii, nie kojarzę jakie tam są ustawienia wymagane, ale u mojego lokalnego dostawcy jak wyłączyłem DHCP to nie działał internet na urządzeniach, łączyło się ale pojawiała żółta ikonka i nie było dostępu do internetu, czyli pewnie podobnie jak u Ciebie

1 polubienie

Jeżeli rzeczywiście jesteś kompletnie zielona, to najlepszą opcją będzie dla Ciebie “zawołanie” / zadzwonienie po kogoś kto się zna i poprosić o konfiguracje routera.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystkie ustawienia zostały usunięte w tym ustawienia Internetu, wi-fi itp …

@anon50827517 chyba pomyliłeś temat.

@Crusader87 konfiguracja dhcp na routerze klienckim praktycznie nigdy nie jest zależna od providera internetu.

1 polubienie

Równie dobrze można by to zdanie wyciąć, bo ciężko jak ktoś przekopie 20 tematów, a ty przejrzałaś 10.

A sprawdzałaś czy działa Ci Internet “po kablu”? Bo to bardzo istotne. Jeżeli zresetowałaś router to mogły się usunąć ustawienia takie jak adres IP, DNSy itp. Trzeba je ponownie wypełnić przy instalacji routera bądź wchodząc w przeglądarce internetowej na router (poprzez adres IP który powinnaś mieć w instrukcji).