Wifi nie działa podczas uruchomionego komputera

Nie wiem gdzie to umieścić bo problem może być po części w telefonie; komputerze; z internetem/konfiguracją, więc dałem tutaj.
Gdy mam uruchomiony komputer i chcę włączyć Wifi w telefonie (mam adapter Wifi z którego korzystam żeby mieć wszystkie kreski zasięgu) to wtedy mam napis, że sieć może być niedostępna i ikonka Wifi z wykrzyknikiem gdy wyłączę komputer to mogę normalnie korzystać z tego internetu. Ktoś może mi powiedzieć co mam zrobić żebym mógł korzystać z tego internetu z wifi podczas uruchomionego komputera?

Hej,

  • A co to za internet?
  • Jaki operator?
  • Jaki router posiadasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Możesz mieć konflikt lub blokadę adresów IP lub MAC w routerze. Sprawdź ustawienia DHCP w ustawieniach routera i w komputerze. Powinno być ustawione na automatycznie.

Internet z multimedii routera nie pamiętam podam jak będę w domu.

@krzysztoft1
A gdzie to sprawdzić? Mam wpisać w internet 192.168.0.1 i tam patrzeć?

Możesz też na sztywno spróbować przydzielić adresy w telefonie wg. wzoru w Windowsie, tylko inne IP.
Możesz spróbować też inne DNSy ew. np. 8.8.8.8/8.8.4.4

Oki, czekamy zatem na informacje o modelu.

Sprawdź też, jaki adres IP otrzymuje komputer, gdy połączy się z siecią. Wejdź w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania, kliknij w sieć, a następnie Szczegóły. Tam będzie podany twój adres IP lokalny. To samo sprawdź na telefonie.

Router TP-LINK TL-WR841N
Sprawdziłem przez stronę IP internetu i w telefonie i komputerze jest taki sam.

Ciekawe że nikt nie zapytał o jakie urządzenie chodzi - producenta i typ oraz jaki to system. Ja osobiście unikam wifi, i korzystam z LAN, dłuższy kabel to nie problem, a i głowa potem nie boli. Ale sprawdził bym sterowniki czy są aktualne i czy nie ma konfliktów w urządzeniu - komputerze .

Adapter jest podłączony z routerem poprzez WPS model adaptera to : Tp-link TL-WA850RE. Sterowniki na pewno są aktualne. Komputer mam aktualnie na win 10.

A jak mam to sprawdzić?

Zacząłbym od weryfikacji sterowników, urządzenie tak samo z siebie nie wyłącza komponentów, chyba że ktoś drugi ma dostęp do twojego komputera i zrobił ci psikusa. Tu masz informacje ogólne - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4000460/windows-10-check-wi-fi-drivers-settings

A z tego co pamiętam usuwasz oprogramowanie sterownika w menadżerze urządzeń, a potem plug i play uruchamiasz powinien zainstalować się już działający

I tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

1 polubienie

Pomogła reinstalacja sterowników karty sieciowej, dzięki :slight_smile: