Wifi nie działa w laptopie

Co może być przyczyną nie działającego wifi? Karta jest włączona, sterowniki najnowsze a cały czas piszę brak połączenia i nie wyświetla się żadna sieć żeby się z nią połączyć

Na zdjęciu ikonka WIFI w ogole nie swieci sie. po kliknieciu słychać tylko dzwiek właczenia lecz nie reaguje i nic sie nie dzieje

Czyli:

  • sprawdź, czy włączona przełącznik, przycisk funkcyjny Fn+F… bios
  • możliwe, że uszkodzona lub nie te stery.

Menadżer z kartą WIFI podaje, że OK?

1 polubienie
  • sprawdź, czy włączona przełącznik, przycisk funkcyjny Fn+F… bios

Nie rozumiem tego :slight_smile:

Menadżer pokazuje że karta działa prawidołowo :stuck_out_tongue: Z karta LAN nie mam problemu jeżeli by to coś miało pomoc . Myslałem że w BIOSIE znajde coś na temat karty WIFI lecz wszystko jest na Enabled

W zależności od typu laptopa, karta wifi może mieć dodatkowy wyłącznik z boku obudowy lub można włączyć/wyłączyć kombinacją klawiszy - sprawdź w instrukcji.

Lub jest przycisk z symbolem wifi i należy nacisnąć.

Jak działa wifi powinna świecić się kontrolka.

1 polubienie

mam przycisk z symbolem wifi, po kliknieciu wydobywa sie dzwiek, lecz ikonka nie reaguje (nie swieci sie) inne kontrolki , przwijanie czy stop działa prawidłowo poniewaz po kliknieciu swieci ona mocniej

No to może uszkodzone?

1 polubienie

No tego to juz nie wiem, dlatego napisalem na tym forum :slight_smile:

jak uszkodzone, sie kupi karte na usb :slight_smile:

lecz tez nie jestem pewien czy dziala mi przycisk FN :slight_smile:

poniwaz przyciemnianie, itp mi nie dziala tak samo , czy sa sterowniki pod to ?

Wrzuć sobie live Ubuntu i sprawdź czy tez nie będzie dzialac,jak nie działa tzn ze jest wyłączona hardwarowo jak będzie dzialac to jest po prostu na windowsie wyłączona.

live czyli ?:slight_smile:

live dvd albo live usb ,instalke ubuntu w trybie live uruchom i jak karta nie jest wylaczona sprzetowo albo w bios to sie uruchomi i kwestia tego ze jest wylaczona na windowsie.

Tylko chodzi o to że w biosie mam wszystko włączone :smiley:

Tyle że mi prawdopodobnie nie działa funkcja FN czy jest na to sterownik?

Dokładny model laptopa?

System to? 32 czy 64 bitowy?

Sterowniki producenta laptopa do karty grafiki masz wgrane?

1 polubienie

W tym problem że jest to Windows 7 sterowniki sa dla tego laptopa tylko do XP i Vista, ściągnąłem program żeby sam znalazł i zainstalował sterowniki :smiley:

Czy to moze byc przez windows? I bede musial sie przeniesc na XP / Viste?

Nie wiadomo co Ci zainstalował.

Większość sterów zainstaluje W7, inne pasują od Visty, a resztę ewentualnie się szuka. Takie programy, to ostateczność.

1 polubienie

No nic, ściągam viste i zainstaluje viste i dam znać czy pomogło :slight_smile:

Po zainstalowaniu Visty I wszystkich sterownikow ze strony Mediona nadal nie dziala :smiley:

Tyle że mi się zdaje że w ogole nie działa klawisz funkcyjny FN… Czy pomogl by ktos zanlezc sterownik do tg?

A dokładny typ laptopa?

Prawdopodobnie jak nie działają, potrzebujesz sterowników do FN typu: Launch Manager.

Wrzuć tą stronę z Mediona ze sterownikami, to zobaczę, co tam jest.

Zobacz ten - instaluj jako Administrator:

http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=7425

I sprawdź działanie klawiszy funkcyjnych.

1 polubienie

Laptop Medion WIM2190

Po sciagnieciu tego dalej to samo :smiley: Ale to chyba nie na moja wersje laptopa jest :smiley:

Sprawdź do Twojego?

http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=5557&hgt=1675

1 polubienie