WiFi - nie widać komputerów w sieci

Witam, jeżeli istnieje taki wątek to z góry przepraszam!

Chodzi o to, że załóżmy robię sieć, kolega łączy się ze mną i obojgu nam pokazuje się sieć niezweryfikowana… Czy tak ma być? Ogólnie nie korzystam z laptopów - tym bardziej z Visty… Naszych kompów nie widzimy nawzajem w otoczeniu sieciowym, ani w lanie nie możemy grać… Przeczytałem też, że jest możliwość taka, że nie jesteśmy w 1 grupie roboczej…

Chciał bym abyście napisali wszystkie możliwości jakie mogą być, że to nam nie działa. Chodzi mi dokładnie gdzie mam wejść i co mam zmienić… Proszę o to, ponieważ nie mam tu lapka, ani tego drugiego, z którym chcę się połączyć, a w miejscu gdzie mam oba laptopy nie mam neta, żeby ewentualnie o coś dopytać… Z góry dzięki!

Żeby ze sobą grać musicie być w jednej grupie roboczej, to pewne - wiem z doświadczenia. Ciekawe dlaczego sieć niezweryfikowana… Sieć zabezpieczona? Wpisujecie dobre hasła?

A gdzie wejść, aby to zmienić, by być w jednej grupie roboczej? (np: panel sterowania>…>…>)

Teraz nie mam dostępu ani do laptopów ani do Visty, więc proszę o dokładne dane jak to zrobić.

Sieć była otwarta dla wszystkich i bez zabezpieczeń wszystko ustawione tak aby każdy miał dostęp…

Start > Ustawienia > Połączenia sieciowe > Utwórz nowe połączenie. Następnie uruchamia Ci się kreator w którym wszystko jest jasno opisane. Zakładam, że umiesz czytać :slight_smile: Po którymś z rzędu kliknięciu na Dalej pojawia Ci się takie okno:

schowek01sdfg.jpg

Choć nie wiem czy nie tyczy się to połączenia kablowego (RJ-45). Moim zdaniem Wi - Fi konfiguruje się trochę inaczej… W ogóle nie powinno być problemu jeśli router jest dobrze skonfigurowany.

Router D - Link, że takie problemy są, czy co? :stuck_out_tongue:

Jedziemy bez routera - komputer to komputer? Próbowaliśmy też przewodowym, ale też nic nie działało…

Przewodowo można (mam tu na myśli skrętkę), powinno się to odbyć bezproblemowo. Wystarczy skrosowana skrętka, odpowiednia konfiguracja TCP/IP i jazda. Jeśli interesuje Cie takie rozwiązanie to mogę podać więcej szczególów :slight_smile:

Skrętki nie mam… Posiadam 2 normalne + router. Powinno być tak samo…? Jak tak to opisz… Będę wdzięczny!

Co znaczy "normalny kabel? :smiley:

Byłoby dużo pisania, dlatego podam Ci link:

http://vista.pl/porady/835_najprostsze_i_najszybsze_polaczenie_bezposrednie_dwoch_komputerow.html

Mam nadzieję, że dasz rade.

No bo w skrętce masz tam jakieś żyłki pozamieniane, a ten jest prosty, nie wiem jak opisać :smiley: Powiem tyle, że miałem ten sprzęt kiedyś w Win XP do Win XP i działało (oba stacjonarne). Dzięki za linka, ale “połączenie opisane na systemie Windows XP”, a w tym dałem radę… Spróbuje jeszcze raz, może coś pominąłem. Dzięki! :slight_smile:

W skrętce mówiąc najogólniej masz 4 pary przewodów (czyli w sumie 8 przewodów), które są ze sobą poskręcane ;] Ale to już taki OT i ciekawostka.