WiFi nie widzi sieci w Laptopie Asus X552CL-SX020D

Witam We wtorek dostałem podanego w temacie laptopa, instaluje ładnie windowsa. Juz na etapie instalacji (win 8.1) zapytał czy chce połączyć z siecia bezprzewodową wszystko ok. Do czasu, bo rozłączał się i pokazywał się czerwony X na ikonce zasięgu wifi. Po chwili łapało znów internet ale coraz rzadziej i tak wczoraj to na jakieś 15min udało mi się połączyć z siecią. Nie widzi absolutnie żadnych sieci a na osiedlu jest kilka.

 

Kilka przydatnych informacji:

  • WiFi działa na 100% mam w domu jeszcze kilka urządzeń i wszystkie się łączyły

  • Kontrolka WiFi na laptopie pali się

  • Instalowałem sterowniki od nowa, usówałem urządzenie i kombinowałem na 100 sposobów z reinstalacja sterowników nie pomogło

  • Sformatowałem dysk zacząłem instalować od nowa windowsa który juz na etapie instalacji poprzednio pytał o połączenie z WiFi a teraz nic.

  • odznaczyłem zarządzanie energią

  • urządzenie w menadzerze urządzeń wykrywane jest prawidłowo i ma aktualne sterowniki

 

Nie mam pomysłów co zrobić. Myślę, że karta się poprostu popsuła i teraz nie wiem czy zgłaszać reklamacje do producenta czy do sklepu internetowego o wymiane wadliwego sprzętu?

Karta Ralink?

 

Jaką masz wersję biosu?