WiFi nie włącza się w Fedorze live

Mam taki problem, że wifi nie włącza się w fedorze live.

Problem jest w tym, że na klawiaturze, trzeba nacisnąć i przytrzymać specjalny klawisz odpowiedzialny za wifi+bt, ten przycisk jak jest wyłączony świeci się na pomarańczowo, a jak jest włączony to diodełka pali się na biało.

W win7 nie było z tym problemu, nacisnąłem i przytrzymałem chwilę i włączona jest karta sieciowa

a tutaj nie dam rady tej karty włączyć, nie wiem co zrobić.

Aha, komputer to netbook HP pavillion dm1.

W fedorze nie widzę takiej opcji aby włączyć tą kartę przez hardware ;/

Nie mam innej możliwości podłączenia się przez internet ;/ jak nie przez wifi

Nie wiem co robić.

LiveCD ma to do siebie, że nie zapamiętuje ustawień, więc jeśli domyślnie karta nie jest włączana, to nie nic z tym nie zrobisz. Jeśli nie da się jej włączyć klaiwszami po uruchomieniu Fedory, to znaczy, że brakuje Ci firmware lub sterownika do karty sieciowej.

Znam ten ból. Jeśli barkuje Ci firmware lub sterownika, to musisz albo podłączyć się kablem do sieci, albo pobrać u znajomego sterownik do karty sieciowej, albo pobrać go na Windowsie.

Pokaż wynik komendy:

 

lspci -v

 

zobaczymy jaka to karta i czy fedora załadowała jakiś sterownik. Karta wifi powinna działać niezależnie od tego guzika, bo on na pewno wyłącza/włącza kartę software-wo, w moim laptopie tak właśnie było, klawisze funkcyjne musiałem skonfigurować i dopiero wtedy przycisk od wifi zaczął działać, ale bez tego net czyli obie karty działały mi normalnie. U Ciebie jest na pewno tak samo, po prostu nie ma sterownika w jądrze do Twojej karty wifi.

 

http://www.linlap.com/hp_pavilion_dm1-4000

Taka karta.

 

Mogę sterownik pobrać ze strony hp, lecz nie wiem czy pod linuxa będzie. ;/

Sprawdzę ten link powyżej, może coś pomoże.

 

Próbowałem wpisać to:

Jesteś w trybie livecd, hasło jest puste, na konto roota zaloguj się tak:

sudo su -

Ja bym również się zastanowił, czy karta nie jest hard-blocked za pomocą managera wi-fi z poziomu Windows. W swoim Lenovo miałem identycznie i dwa lata temu siedziałem tydzień nad problemem, a powód był prozaiczny: manager sprzętu od producenta sprawiał, że jeśli zdeaktywowałem układ Wi-Fi pod Windows to wifkę blokował na hard i nie mogłem za nic w świecie tego ruszyć pod Linuksem. Sprawdziłbym z czystej ciekawości ten scenariusz.

 

PS: diody od sprzętu nie są reprezentatywne. Przykładowo u mnie diody od bluetooth czy w-fi stale są aktywne niezależnie od tego, czy wi-fi/bluetooth są aktywne (radzi sobie z tym wyłącznie manager producenta dla Windows, Linux niestety już nie).

 

EDIT:

 

 

W trybie Live nie ma przecież hasła roota. A z kolei przy instalacji samemu wybiera się hasło do tego celu, więc jeśli zainstalowałeś system i wpisujesz hasło poprawnie - _musi_ działać. Jeśli nie działa, to coś wpisujesz źle albo podczas instalacji przekręciłeś znaki hasła (myślałeś o jednym, pisałeś drugie).

Twoja karta nie jest wspierana przez sterownik b43, więc pozostaje Ci tylko wl http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43 lub brcm80211 http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/brcm80211 oprócz sterownika potrzebny Ci jeszcze firmware (nie orientuję się czy w Fedorze są repozytoria non-free lub ogólnie z własnościowym oprogramowaniem, jeśli nie, firmware musisz pobrać i zainstalować ręcznie).

Trzeba skierować się tutaj:

http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/releases/20/Everything/x86_64/os/repoview/index.html

Należy pobrać takie pakiety - zwróć uwagę na numer jądra (uname -r):

[root@localhost Pulpit]# yum install kmod-wl
Wczytane wtyczki: langpacks, refresh-packagekit
Rozwiązywanie zależności
–> Wykonywanie sprawdzania transakcji
—> Pakiet kmod-wl.x86_64 0:6.30.223.248-3.fc20.3 zostanie zainstalowany
–> Przetwarzanie zależności: kmod-wl-3.16.6-200.fc20.x86_64 >= 6.30.223.248-3.fc20.3 dla pakietu: kmod-wl-6.30.223.248-3.fc20.3.x86_64
–> Wykonywanie sprawdzania transakcji
—> Pakiet kmod-wl-3.16.6-200.fc20.x86_64.x86_64 0:6.30.223.248-3.fc20.3 zostanie zainstalowany
–> Przetwarzanie zależności: kernel-uname-r = 3.16.6-200.fc20.x86_64 dla pakietu: kmod-wl-3.16.6-200.fc20.x86_64-6.30.223.248-3.fc20.3.x86_64
–> Przetwarzanie zależności: wl-kmod-common >= 6.30.223.248 dla pakietu: kmod-wl-3.16.6-200.fc20.x86_64-6.30.223.248-3.fc20.3.x86_64
–> Wykonywanie sprawdzania transakcji
—> Pakiet broadcom-wl.noarch 0:6.30.223.248-1.fc20 zostanie zainstalowany
—> Pakiet kernel.x86_64 0:3.16.6-200.fc20 zostanie zainstalowany
–> Ukończono rozwiązywanie zależności
–> Wyszukiwanie niepotrzebnych pozostałych zależności
Found and removing 0 unneeded dependencies
–> Wykonywanie sprawdzania transakcji
—> Pakiet kernel.x86_64 0:3.15.10-201.fc20 zostanie usunięty
–> Przetwarzanie zależności: kernel-uname-r = 3.15.10-201.fc20.x86_64 dla pakietu: kernel-modules-extra-3.15.10-201.fc20.x86_64
–> Wykonywanie sprawdzania transakcji
—> Pakiet kernel-modules-extra.x86_64 0:3.15.10-201.fc20 zostanie usunięty
–> Ukończono rozwiązywanie zależności

Rozwiązano zależności

================================================================================================================================================
Package Architektura Wersja Repozytorium Rozmiar

Instalowanie:
kernel x86_64 3.16.6-200.fc20 updates 32 M
kmod-wl x86_64 6.30.223.248-3.fc20.3 rpmfusion-nonfree-updates 16 k
Usuwanie:
kernel x86_64 3.15.10-201.fc20 @updates 137 M
Instalowanie, aby rozwiązać zależności:
broadcom-wl noarch 6.30.223.248-1.fc20 rpmfusion-nonfree-updates 19 k
kmod-wl-3.16.6-200.fc20.x86_64 x86_64 6.30.223.248-3.fc20.3 rpmfusion-nonfree-updates 1.5 M
Usuwanie, aby rozwiązać zależności:
kernel-modules-extra x86_64 3.15.10-201.fc20 @updates 8.2 M

Podsumowanie transakcji

Instalacja 2 Pakiety (+2 Zależne pakiety)
Usunięcie 1 Pakiet (+1 Zależny pakiet)

Całkowity rozmiar pobierania: 34 M
Is this ok [y/d/N]:

Zapisz pakiety w jakimś katalogu na Pulpicie, np. paczki i jako root zainstaluj:

rpm -i /ścieżka/do/katalogu/*.rpm

Udało się wejść do root’a tym poleceniem sudo su -

Weszło bodajże za 4 czy 5 razem.

 

Jak pobiorę sterowniki w windowsie to spróbuje to włączyć potem przejść do linuxa

 

To tak.

Z tego linku pobrałem i zainstalowałem nofree oraz free dwuklikiem.

http://rpmfusion.org/Configuration

 

 

To polecenie mi nie działa:

 

Próbowałem tą metodą drugą:

http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=239922

 

Ale komedna modrobe -wl nie wchodzi, nie odnaleziono wl.

 

 

Te pakiety pobrałem ‘kmod-wl-3.11.10-301.fc20.x86_64-6.30.223.141-5.fc20

Pobrałem 32 oraz 64 bit, skopiowałem na pulpit, nie rozpakowywałem, ale nie działa, próbowałem tylko 32 bit.

 

To też nie działa.

 

 

Po wpisaniu yum install kmod-wl, wyskakuje: wczytane wtyczki: langpacks, refresh-packegekit, błąd: Cannot retrireve metalink for repository: fedora/20/x86_64. Please verify its path and try again.

 

Może że nie weszłem w konsoli na pulpit, bo tam mam te paczki *.tar.gz, lecz przeniosłem kursorem do konsoli, więc ścieżka była poprawna.

Bo nie wiem jak wejść na pulpit w konsoli ;p próbowałem ls desktop, lipa.

Interfejs jest spolszczony.

 

Wiem, że powinno wejść, ale mi to nie wchodzi jakoś. :confused:

Widocznie yum działa w tle. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie, a jak nie, ubij proces. PID masz podany.

kill -9 2993

W którejś wcześniejszej wersji Fedory miałem podobny problem i rozwiązaniem było wyłączenie automatycznego szukania aktualizacji (i docelowo wyprucie z systemu PackageKita). Daemon ciągle siedział w tle i trzymał locka na managerze pakietów.

Dzięki.

Ale teraz mam taki problem:

 

Internetu nie mam w tym pc’ie, karta nie włącza mi się, temu nie da rady pobrać tego.