WiFi o zasiegu 1km

Witam, jaki musze kupic sprzet aby komputer (laptop, telefon etc.) oddalony o 1km od routera (w sporej zabudowie) odbierał sygnał wifi? Czy w ogole taka mozliwosc istnieje? Najlepiej zeby to byl zwykly router z jakas stosunkowo mala antena ktorej nie musze mocowac na masztach itp. Dziekuje za pomoc.

Telefon nie będzie odbierać neta z 1 km. Laptop to jeszcze,ale bez anteny zewnetrzenj to sie nie obędzie.

1 kilometr zwłaszcza w silnej zabudowie to ogromna odległość - nie ma możliwości, żebyś bez specjalistycznych technologii mógł na taką odległość przesyłać internet…

Nie jest to do końca prawda. Jeżeli byłby zawieszony wysoko nadajnik i odbiornik, promieniował >100 mW i byłoby lokalne tropo to udałoby się złapać sygnał. Sam mam sygnał na N95 z odległości 1 km, ale przy sygnale -93 dBm.

Moze przesadziłem ze taka silna zabudowa i 1km, bardziej dokladnie to 700m a jezeli chodzi o zabudowe to na przeszkodzie 2 domy, 400m pola(kilka drzew, ploty itp) i kolejne 2 budynki.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 20:01

jak wyglada taka antena zewnętrzna? moge prosic o jakis link albo nazwe?

Masz dobrą widoczność? Jeżeli tak to kupuj yagi.

Instaluję WLAN od 7 lat. Nie ma szans żeby Ci to chodziło stabilnie. Jakiś tam sygnał może uda się złapać, ale szkoda pieniędzy na taką inwestycję i więcej będzie Cię rezultat tego przedsięwzięcia denerwował niż to warte.

qwerty01 pisze:

No tak. Jedna strona będzie wysyłać silny sygnał. Druga strona będzie go “widzieć”, ale co z transmisją w drugą stronę? Przecież w lapku czy telefonie masz na wyjściu moc mniejszą lub równą 100 mW.

Właśnie w taki sposób prymitywni ISP działający w technologii WLAN nabierali swoich klientów. Instalowali wielgachne anteny, do nich dopałki o mocy kilkaset mW i klient “widział” silny sygnał nawet za drzewami. Net nie działał prawidłowo, więc zgłaszano problem operatorowi. Ten zapewne mówił, że coś z klienta komputerem jest nie tak i kasował pieniądze za beznadziejnie działającą usługę. W ten oto właśnie (m. in.) sposób zrodziło się złe imię WLANu i powszechny osąd, że “radiówka” jest ble.

Już lepiej pomyśleć i zrobieniu jednego, dwóch przeskoków po otwartej przestrzeni, żeby to działało jak należy. Niestety wiążą się z tym koszty sprzętu.

qwerty01 A działa ci net na tej n95 ? bo od wyszukania do połaczenia troche brakuje. Mi tez n95 wykrywała sieci naprawde z daleka ale było to samo pole po drodze,a na bazie była jakas antena sektorowa jakies 18 m nad ziemia a połaczyc sie i tak nie mogłem.

Ty ten sygnał chcesz odbierac na zewnątrz czy wewnatrz budynku ?

Mozesz miec antene panelowa jak i sektorowa roznica jest dosc duza w sygnale i w cenie. NIE kupuj anten z allegro!! To jest tragedia co oni tam nie wsadza.

Link Ci przesle na pw zeby nie było ze reklama sklepu.

Ale nie polecam takiego rozwiązania jak juz to bedzie działac to napewno niestabilnie i rzadko kiedy uda ci sie połaczyc to jest prawdziwa loteria.

Zastanawiam sie czy w twoim przypadku nie lepiej byłoby łaczyc sie z netem za pomoca telefonu. Nie wiem gdzie mieszkasz,ale jesli w okolicy jakiegos wiekszego miasta to technologia 3g byc moze jest dostepna a koszt Mb nie jest az tak duzy.

Nie wspominałem o korzystaniu z internetu tylko, że odbieram pakiety (zobaczcie co dokładnie cytowałem).

Podepnę się do tematu:

ja potrzebuję routera, który rozdzieli sygnał między 3 laptopy, oddalone od routera ok 200m. Polecono mi coś takiego http://www.profan.com.pl/sklep/k1,1/k2,19,akcesoria/k3,53,routery/id,337,opticum_gxs-115.html, ale tam jest napisane, że on jest przeznaczony tylko do małych sieci domowych i biurowych. Czy pomimo to, będzie ok do takiej sieci, jak ja potrzebuję?

A skąd masz neta? tzn jakiego dostawce neostrada,netia itp ?

ponawiam pytanie z konkretna juz antena, czy jezeli podepne taka antene (specyfikacja nizej) do mojego routera D link 2640B otrzymam zasieg 700 metrow na zewnątrz?

Antena dookolna ProEter WLAN 2,4GHz 10 dB

Kod A72621

Zysk energetyczny 10 dBi

Pasmo 2400-2480 MHz

Polaryzacja Pionowa

Kąt promieniowania w płaszczyźnie pionowej V 23 stopni

Kąt promieniowania w płaszczyźnie poziomej H 360 stopni

Impedancja 50Ohm

VSWR 1:1,5

Złącza Gniazdo N

Wymiary 820x50mm

Masa 0,8 kg

Kiepsko to widzę. Anteny dookólne słabo się sprawdzają. Po pierwsze mają mały zysk energetyczny, po drugie zbierają wszystkie zakłócenia dookoła. Poza tym ich charakterystyka promieniowania nie daje dużych możliwości.

Na antenie sektorowej polecisz te 700m bez problemu, ale tylko na pewnym obszarze.

Jak juz masz wydac tyle kasy ta sprobuj http://www.dipol.com.pl/antena_sektorow … A72314.htm Ale niech kolega ant0n

jeszcze sie wypowie on ma duzo wieksze doswiadczenie.

Akurat tego modelu nie używałem, ale wygląda na solidny wyrób (technologia mikropaskowa). Jeśli kupisz to pamiętaj o odpowiednim konektorze (kablu z końcówkami do podłączenia z routerem). Ważne by był jak najkrótszy i jak najlepszej jakości. Na kablu bardzo dużo sygnału się traci.

tak moze i solidny tylko teraz pytanie kolejne ktore mi nie daje spokoju to to czy na wysokosci parteru z kablem 3m antena da rade

Dodane 21.07.2010 (Śr) 13:59

czy ktos wie?