Wifi pentagram - polaczenie tylko 11mbs zamiast 54mbs

Witam

Mam kartę PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCI 802.11g (dokładnie taka: http://www.pluscom.pl/produkt.php?produkt=447) - niestety nie mam już płytki ze sterownikami, a windows pokazuje mi w menedżerze urządzeń jako ‘HAWKING TECHNOLOGIES HWPG1’ (jest też druga karta sieciowa oznaczona jako ‘1394’)

Karta sieciowa zawsze łączyła się z routerem z prędkością 54Mb/s. Po formacie, po włączeniu komputera już tylko z prędkością 11Mb/s, a dopiero kliknięcie (w połączeniach) “napraw” i ponowne połączenie z siecią sprawia, iż wzrasta ona do 54Mb/s. EDIT: teraz łączy już tylko z 11mbs

Jakość połączenia jest na pewno dobra; do routera podłączona jest dodatkowa antena, która akurat stoi dość blisko. Z routerem nie łączy się obecnie żaden inny komputer.

Da się jakoś ustawić aby zawsze połączenie odbywało się z najwyższą prędkością? Jeśli tak to gdzie? Adhoc Wireless Mode mogę ustawić tylko na 802.11 ‘b/g mix’ lub ‘b only’. Pewnie to brak sterowników, ale nie mogłem już znaleźć nic nowszego. Z Ewentualnie jaka jest przyczyna, że teraz tak się dzieje, skoro zawsze (przed instalacją świeżego systemu) łączyło się z wyższą?

Posiadam Windows XP.

To jest port FireWire.

Odczytaj dokładny model karty i ściągnij sterowniki stąd:

http://www.pentagram.pl/pentagram/pl/ws … w_tym_wifi

Inna sprawa - czy wykorzystujesz tą przepustowość? Często za jej pomocą przesyłasz pliki w sieci lokalnej?

jak mogę odczytać dokładny model karty?

wykorzystuje bo mam internet 50Mbs :stuck_out_tongue:

suprise ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

już nieaktualne