WiFi problem z połączeniem w pracy

(Darek Szambelanczyk) #1

Witam wszystkich,

Posiadam system operacyjny Windows 7 64bit na laptopie HP Pavilion dvd6 1302SW.

W domu laptop łączy się bezproblemowo z siecią wifi, natomiast gdy zabiorę go do pracy to już jest problem, a mianowicie siec zostaje wykryta jest napisane że połączono, lecz do góry pisze:( brak dostępu do internetu,brak dostępu do sieci ) Siec jest niezabezpieczona, sygnał znakomity, dodam że na ikonie siły sygnału sieci widnieje zółty trójkąt z czarnym wykrzyknikiem :frowning:

Co może być nie tak że w domu wifi śmiga bez żadnych problemów a firmie już nie, przykładowo dodam że kolega z laptopem obok mnie łączy się z siecią w firmie bez żadnych problemów u mnie kicha kiedyś natomiast mogłem się połączyć nie wiem co się pochrzaniło :(:frowning:

Bardzo proszę o pomoc oraz o porady jak poradzić sobie z tym problemem :slight_smile:

(Crow86) #2

Problem może występować w wyniku przypisania nieprawidłowego adresu IP.

Sieć w Twojej pracy wymaga ustawienia statycznego czy dynamicznego IP? Sprawdź ustawienia połączenia sieciowego dla protokołu IPv4, jeśli masz przypisane statyczne IP, zmień je na dynamiczne, jeśli masz obecnie dynamiczne, zapytaj informatyka w Twojej pracy jakie IP powinienieś sobie ustawić.

(Darek Szambelanczyk) #3

Protokół IPv4 jest ustawione że ma wszystko automatycznie przydzielać

Tak samo jest z protokołem IPv6.

A w jaki sposób dokonać zmiany IP z statycznego na dynamiczne :roll:

(lazikar) #4

Daro00721 , macie w pracy neostrade???

(Miciu1) #5

We właściwościach twojej karty wi-fi wyłącz udostępnianie internetu.

(Bor1904) #6

Właściwości tcp/ip karty sieciowej.

(Dimatheus) #7

Hej,

A nie jest przypadkiem sieć zabezpieczona poprzez filtrowanie adresów MAC kart sieciowych? Objawy pasowałyby aż za dobrze. :slight_smile: Jeśli tak, to w routerze należałoby dodać adres MAC Twojej karty sieciowej i wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Darek Szambelanczyk) #8

Witam odnośnie adresu MAC to wątpię ponieważ kiedyś laptop łączył sie bez problemu ;(

Co do właściwości karty sieciowej to mam tylko: Protokół internetowy w wersji TCP/IPv6 oraz Protokół internetowy w wersji TCP/IPv4 z tego co tam zajrzałem nie ma opcji zmiany ip z dynamicznego na statyczne :frowning: lub nie posiadam wystarczającej wiedzy na ten temat :):):):):slight_smile: ;/

Spróbuje z tym wyłączeniem udostępniania internetu, zobaczymy czy pomoże :slight_smile:

(Dimatheus) #9

Hej,

Kiedyś łączył się bez problemu. Ale może wprowadzono jakieś zmiany? Zresztą zostawianie firmowej sieci jako sieci niezabezpieczonej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto by to sprawdzić.

Warto też przyjrzeć się zapamiętanym ustawieniom połączeń do sieci WiFi. Wejdź kolejno Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Znajdź nazwę tej sieci, z którą się łączysz i po prostu usuń ustawienia. Następnie spróbuj połączyć się ponownie. Być może było coś zmieniane w ustawieniach sieci i teraz nawiązując połączenie system odwołuje się do zapamiętanych ustawień.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Darek Szambelanczyk) #10

Dimatheus próbowłem dokładnie tak jak piszesz, niestety nic nie pomogło ;/

(Dimatheus) #11

Hej,

Zatem oprócz sprawdzenia rezultatów wyłączenia udostępniania internetu zapytaj i o zabezpieczenia po adresach kart MAC.

Pozdrawiam,

Dimatheus