WiFi problem z zabezpieczeniem WEP

(Dorota Szczepanik) #1

Witam.

Problem polega na tym, ze mam cos w styli naszego Liveboxa [jestem w UK] w sieci BT, stacjonarnego kompa mam podlaczonego kablem LAN, a teraz dokupilem sobie lapka i chce miec go polaczonego bezprzewodowo z ta siecia i internetem, ale gdzies mi zaginely papiery a siec jest zabezpieczona i nie moge sie polaczyc bo nie znam klucza WEP. Da sie go jakos odczytac lub wylaczyc zabezpieczenie?

(smaky) #2

Żartujesz chyba, to nie forum hakerskie [-X , tu nie uzyskasz pomocy jak włamać się do sieci sąsiada. Lepiej zdobądź papiery lub zwróć sie do swojego ISP.

(Dnpln) #3

Jeżeli Ty masz ten router to wystarczy go zrestartować i przyjmie ustawienia standardowe.

No albo wejdź na konfigurację, pewnie jest konfigurowalny przez http, więc wystarczy na niego wejść i zresetować.

Także nie ma problemu.

Smaky jeżeli jesteś śledczym i podejrzewasz, że hackett kłamie, zgłoś to do administratora, albo na policję.

I powstrzymaj się od komentarzy, i uwag ze swojej strony.

(Dorota Szczepanik) #4

Okay, dzieki. Sprobuje zrestartowac.

(smaky) #5

No i co mu to da że zrestartuje router, jak i tak nie ma ustawień i hasła. A bez tego wszelkie próby obejścia jednoznacznie kojarzą się z włamem do sieci WiFi mimo iż Hackett może nie mieć złych zamiarów. Po coś w końcu to szyfrowanie WEP jest no nie?

BTW jesteś tu adminem czy modem że próbujesz narzucać ton wypowiedzi użytkowników tego forum?

(Dnpln) #6

nie jestem żadnym adminem, ale oskarżanie kogoś o to że jest włamywaczem do sieci sąsiadów jest o krok za daleko.

gość zapomniał haseł i tyle, szkoda rzeźbić..