[WiFi]Przerwy w połączeniu, na routerze miga czerwona dioda

Cześć, mam pewien problem. Otóż mam router z UPC “Thompson” (biały) i denerwuje mnie jedna rzecz. Otóż jak Sobie strony przeglądam na xperii to nic nie jest. A jak Sobie coś ściągam z internetu na telefon bądź oglądam film to idzie trochę i się zatrzymuje. Muszę odnowa się się rozłączyć i połączyć. Jest to trochę denerwujące. Z prawej strony routera miga czerwona dioda, a jak nacisnę to to cały czas się świeci też czerwona bez żadnego przerywania. Moi koledzy mają ten sam router tylko u nich się świeci zielona. Co mam zrobić z tym problemem?

Norbik ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

W Thomsonach 870 czerwone diody się też swiecą :slight_smile:

A tylko ci zrywa na telefonie czy na kompie też??

Bo jesli kompa masz po kablu a po wi-fi cie zrywa to sprawdz na lapku innym czy to nie jest problem z Wi-Fi…

*Komputer na kablu -> w porządku

*Laptop, Wi-Fi -> w porządku

*Laptop na kablu -> nie próbowałem :wink:

*Telefon, Wi-Fi -> przerywa tylko przy ściąganiu plików bądź oglądaniu filmów.

Czytałem, że podobno jakieś sterowniki też jakieś trzeba instalować. U mnie technik jak był to tylko podłączył, przepisał jakieś dane z jakieś strony thomson (biało czerwona chyba) i to wszystko.

A dodam, że mój router to thomson twg870.

Co to dokładnie za telefon? W jakim działa standardzie sieci WiFi? Może masz ustawione jakieś limity w telefonie. Sprawdź jeszcze logi routera, może będzie tam coś ciekawego.

Jest to SE Xperia X8, a funkcjonuje w standardzie (n)

A jak sprawdzić limity?

Ale to moi koledzy mają ten sam router i im z boku routera (nie z przodu) świeci się zielona dioda, a mi czerwona miga.

Ten telefon działa tylko w standardzie b/g.

W panelu routera.

Jeśli możesz zamień się z kolegą i zobacz czy na jego routerze występuje ten sam problem, a on niech sprawdzić czy u niego na twoim routerze też ma jakieś problemy. Możliwe, że jest to jakaś wada fabryczna routera, ewentualnie błąd systememu operacyjnego telefonu. Gdy występuje problem na telefonie, w tym samym czasie na laptopie też nie ma dostępu do internetu (jeszcze przez zrestartowaniem routera)?

Dodane 13.10.2012 (So) 15:11

Sprawdź jeszcze, najlepiej u kogoś znajomego, ewentualnie w jakimś hotspocie, np. w galerii handlowej, czy telefon zachowuje się tak samo. Zgłoś również twojemu dostawcy internetu ten problem, niech to sprawdzą, jeśli router jest uszkodzony, to go wymienią.

Możliwe, że któregoś dnia do nich zadzwonie. Jak patrzyłem na telefonie u kolegi korzystając z jego routera (ma identyczny) to wszystko chodziło normalnie. Dają ******* jakiegoś zrzęcha, a potem… klops.

Ale dzięki za pomoc :wink: