[WiFi]Przerwy w połączeniu, na routerze miga czerwona dioda


(Norbik95) #1

Cześć, mam pewien problem. Otóż mam router z UPC "Thompson" (biały) i denerwuje mnie jedna rzecz. Otóż jak Sobie strony przeglądam na xperii to nic nie jest. A jak Sobie coś ściągam z internetu na telefon bądź oglądam film to idzie trochę i się zatrzymuje. Muszę odnowa się się rozłączyć i połączyć. Jest to trochę denerwujące. Z prawej strony routera miga czerwona dioda, a jak nacisnę to to cały czas się świeci też czerwona bez żadnego przerywania. Moi koledzy mają ten sam router tylko u nich się świeci zielona. Co mam zrobić z tym problemem?


(Agatonster) #2

Norbik ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Ocxxxx) #3

W Thomsonach 870 czerwone diody się też swiecą :slight_smile:

A tylko ci zrywa na telefonie czy na kompie też??

Bo jesli kompa masz po kablu a po wi-fi cie zrywa to sprawdz na lapku innym czy to nie jest problem z Wi-Fi…


(Norbik95) #4

*Komputer na kablu -> w porządku

*Laptop, Wi-Fi -> w porządku

*Laptop na kablu -> nie próbowałem :wink:

*Telefon, Wi-Fi -> przerywa tylko przy ściąganiu plików bądź oglądaniu filmów.

Czytałem, że podobno jakieś sterowniki też jakieś trzeba instalować. U mnie technik jak był to tylko podłączył, przepisał jakieś dane z jakieś strony thomson (biało czerwona chyba) i to wszystko.

A dodam, że mój router to thomson twg870.


(roobal) #5

Co to dokładnie za telefon? W jakim działa standardzie sieci WiFi? Może masz ustawione jakieś limity w telefonie. Sprawdź jeszcze logi routera, może będzie tam coś ciekawego.


(Norbik95) #6

Jest to SE Xperia X8, a funkcjonuje w standardzie (n)

A jak sprawdzić limity?

Ale to moi koledzy mają ten sam router i im z boku routera (nie z przodu) świeci się zielona dioda, a mi czerwona miga.


(roobal) #7

Ten telefon działa tylko w standardzie b/g.

W panelu routera.

Jeśli możesz zamień się z kolegą i zobacz czy na jego routerze występuje ten sam problem, a on niech sprawdzić czy u niego na twoim routerze też ma jakieś problemy. Możliwe, że jest to jakaś wada fabryczna routera, ewentualnie błąd systememu operacyjnego telefonu. Gdy występuje problem na telefonie, w tym samym czasie na laptopie też nie ma dostępu do internetu (jeszcze przez zrestartowaniem routera)?

Dodane 13.10.2012 (So) 15:11

Sprawdź jeszcze, najlepiej u kogoś znajomego, ewentualnie w jakimś hotspocie, np. w galerii handlowej, czy telefon zachowuje się tak samo. Zgłoś również twojemu dostawcy internetu ten problem, niech to sprawdzą, jeśli router jest uszkodzony, to go wymienią.


(Norbik95) #8

Możliwe, że któregoś dnia do nich zadzwonie. Jak patrzyłem na telefonie u kolegi korzystając z jego routera (ma identyczny) to wszystko chodziło normalnie. Dają ******* jakiegoś zrzęcha, a potem… klops.

Ale dzięki za pomoc :wink: