WiFi router duży zasięg

Czy ktoś mógł by mi doradzić jaki wybrać router WiFi ,aby miał zasięg co najmniej 200 m. I najlepiej jakby kosztował nie więcej niż 500 zł. i współpracował z neo.

żaden :stuck_out_tongue:

ale jak znajdziesz to prośba żebyś mi na PM dał znać jaki to spełnia :slight_smile:

Dlaczego żaden ? Za dłuży zasięg ? Za mało pieniędzy ?

Raczej to wina zasięgu. Jeżeli chcesz jakąś taniochę to polecam Pentagram Cerberus P 6331-4A

za duży zasięg …

Dodane 14.11.2009 (So) 18:00

z wikipedii : “Sieci Wi-Fi mają stosunkowo mały zasięg. Zwykle hotspot oparty na 802.11b lub 802.11g jest dostępny w odległości do 90 metrów w pomieszczeniach lub 150 metrów na zewnątrz.”

ile max. zasięgu za tą cenę da radę ?

Edit : A coś typu radiówka z dużą prędkością pociągnie na 150 m ?

Wiesz, sam używam radiówki, tylko że u mnie jest ok. 100 m. i mam bardzo dobra. Tylko że praktycznie nie mam żadnych zakłóceń.

Dowolny router WiFi z odkręcaną anteną? zależy co jest po drugiej stronie łącza.

Dowolny router ADSL z WiFi i odkręcaną anteną?

Ja wiem? 10km? 20?

W każdym razie link na 2-5km spoko da się zrobić za tą cenę (pomijając maszty itp koszty instalacji antenowej, zakładam że anteny “widzą się”)

Bez problemu, tylko powiedz proszę co to DLA CIEBIE jest “duża prędkość”?

Problemem nie jest “router” czy “prędkość” - problemem są anteny i przeszkody pomiędzy stacjami.

Anteny kierunkowe i brak przeszkód (czysta strefa Fresnela) -> można robić link na kilometry. Przeszkody po drodze, anteny dookólne 1-3dBi -> nie uda się połączyć nawet na 100-150m.

aTaSerwis

A masz link do czegoś gdzie jest to opisane ? Bo zastanawiam się np.: jaką antenę wybrać ?

http://www.trzepak.pl/index.php

szukaj albo pytaj

Nie wiem co chcesz zrobić, ale co byś nie kombinował ważne są urządzenia po obu stronach łącza. Anteny i to do czego są podłączone (router, karta sieciowa).

20km? Czy Ty aby czasem nie przesadzasz?