Wifi słaby transfer

Witam. Otoż mój problem jest taki, mam 3 kompy, mój,lapek i siory. Na lapku i siory wszystko OK. Ściągasz coś transfer 200 około. Mam łącze 2mb Netia.

U mnie około 30 i spada! Robiłem defragmentacje, skan kasperskym najnowszym z najświeższymi bazami danych, avast’em! Pro tez z najświeższymi, oraz najnowszym Ad-Aware Pro i troche wykryło ale usunołem i powinno być ok. Mam Ad-aware + avast! Pro + Zapora Windowskowa + Zapora Routera. Moje pytanie brzmi: Jak “odzyskac” transfer, aby wyciągał jak na tamtych kompach? Prosze o BARDZO szybką odpowiedz. Sygnał mam Wysoki.

Bo jak ona ściąga te 200kb/s czyli dla ciebie już nie ma transferu znaczy jest ale bardzo mały.Pierwszeństwo.Poprostu twoja siora nie może ściągać. :smiley:

To sie pojawia nawet gdy ona nie sciaga. Mogą być dwa kompy wyłączone, a u mnie nadal muli.

Napisz jakiego masz lapka i jaki router wtedy można będzie obrać jakiś kierunek poszukiwań. Jedna z opcji jest taka, że masz jakieś ograniczenie na routerze ustawione, ewentualnie kiepskie sterowniki na laptopie.

Taka sytuacja zaczęła się nagle, czy była od początku używania routera/laptopa?

Czy laptopa dobrze współpracuje z innym routerem?

Ostatnio miałem podobną sytuację z Laptopem HP Compaq nx7300 przy czym antywirus nie wykrył żadnego zagrożenia, nie pomogly tez inne sterowniki, najlepszym wyjściem okazał się format i przywrócenie fabrycznego obrazu.

Sprawdź też czy nie ma przerw w transmisji między laptopem a routerm, czyli START>Uruchom>cmd>ping np. ping 192.168.0.1 -n 100

Router to Linksys WAG200G. Problem nie jest na lapku tylko na moim kompie stacjonarnym. Karty sieciowe:

:arrow: Lapek - Broadcast nie znam do końca nazwy

:arrow: Mój komp - Linksys WMP54GR ( mam antene 1 normal 2 z siory siecowki, ta od niej jest wieksza)

:arrow: Siory - WMP54G

Nie wiem kiedy sie zaczyły problemy.

Sterowniki na każdym kompie są najnowsze.

Lapek to Gericom.

Mój komp : C2Q, GTS 8800 384mb, Asus P5Q Pro

Siory: Athlon 2.4 3800+ ( o ile mnie pamięć nie myli), GS 8800 384mb, Asus M2N4

Mam rozumieć, że masz dwie różne anteny podłączone do tej karty? Jeżeli tak to spróbuj zamienić anteny tak,aby było zgodnie z instrukcją, czyli obie anteny te same.

Sprawdź też pingiem czy nie tracisz pakietów lub czy czasy nie są zbyt długie.

Statysyka badania ping:

Pakiety: Wysłane = 100, Odebrane = 100, Utracone = 0 (0% strat)

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w milisekundach:

Minimum = 1ms, Maksimum = 5 ms, Czas średni = 1 ms

Z normalną anteną też tak chodzi. Jeśli znasz kogoś kto to miał i rozwiązał problem to powiedz proszę. Ciągle się z tym męcze.

Obstawiałem te anteny, ponieważ dwie anteny w linksysie obsługującym standard G oznaczają tryb Diversity - czyli jedna antena nadaje druga odbiera, najlepiej jeżeli obie są takie same i skierowane w tym samym kierunku. Po pingach widać, że żadne pakiety nie giną, a czasy są wręcz idealne, dlatego odpada wina kiepskiego sygnału. Nie wiem co w takim wypadku można zrobić bo w interfejsie routera też nie znalazłem żadnych opcji ograniczających.

Spróbuj odpalić jakieś LiveCD i sprawdzić jak wygląda transfer. Być może wina systemu, niech się wypowiedzą spece od Windowsa.

Zaraz odpale DSL z LiveCD. Jeśli będzie to samo to nie wiem;/

a może problem wynika z kwestii szyfrowania sieci, nie korzystasz przypadkiem z WPA, po jego zastosowaniu spada prędkość transmisji danych.

Sieć nie jest szyfrowana.