Wifi traci połączenie co jakiś czas

Mam nowego laptopa, połączyłem się z routerem, wpisałem hasło itd. Połączyło, ale niestety co jakiś czas urywa połączenie (co 2-3 min) i zaraz potem znów łączy i od nowa. Na innych sprzętach wifi działa bez zarzutu. Po diagnostyce pokazuje: “problem z kartą sieci bezprzewodowej lub punktem dostępu” i czasem pokazuje, że nie naprawił, a czasem że naprawił… Sterowniki do karty sieciowej wyświetla, że są aktualne… Co jest nie tak?

A jak laptop jest przy routerze jest OK?

Nie. Laptop znajduję się nie cały metr od routera, a i tak zrywa połączenie. Drugi laptop mam obok i działa bez problemu.

Jaki system?

Jaki laptop?

Wyłącz laptopy i zresetuj router.

Nie powinno być takiego problemu, jak sieć się wstroiła na laptopie?

Może karta wifi uszkodzona?

Jak dalej problem - trzeba laptopa sprawdzić na wifi na innej sieci.

System: Windows 7 Professional 64-bitowy

Laptop: Lenovo, procesor Intel Core i5

Wyłącz laptopy i zresetuj router: Nie pomogło.

Nie powinno być takiego problemu, jak sieć się wystroiła na laptopie? Nie wiem o chodzi…

Karta wifi raczej ok.

Sprawdzałem na innej sieci i na innej działa bez problemu…

Teraz wyłączyłem połączenie wifi starego laptopa, który leżał obok i zostawiłem tylko na nowym i działa wszystko! Czyli nie mogę mieć dwóch laptopów obok siebie i działającej na tej samej sieci wifi?

A internet masz skąd? może ma ograniczenie urządzeń wifi?

Prywatny dostawca. Nie ma ograniczeń, bo ojciec ma u siebie dwa laptopy i bez problemu się łączą + mój. A teraz ojciec ich nie używa…

Ale problem znów powrócił :confused: - czyli mimo, że obok stary laptop ma wyłączoną dostęp do sieci, to i tak u nowego przerwa połączenie…

Czyli, zadzwoń i zapytaj.