WiFi traci sygnał co jakiś czas

Witam,

na początek suche fakty.

Router TP-Link

laptop: Lenovo IdeaPad Y530 (WiFi z serii Centrino 2)

System operacyjny: Windows Vista Home Premium

Siła sygnału: Doskonała, cały czas

Co jakiś czas natomiast karta sieciowa się wyłącza, albo traci sygnał, albo nie wiem co się z nią dzieje. Wcześniej kiedy korzystałem tylko z Internetu jakoś mi to nie doskwierało, nie oczuwałem (poza tym, że kiedy zostawiłem komputer włączony, to przy ponownym rozpoczynaniu pracy sieć była odłączona, a komputer cały czas na ustawieniach, żeby nic nie wyłączał, nigdzie nie oszczędzał energii). Natomiast teraz kiedy podłączyłem do routera dysk twardy i słucham z niego muzyki, to problem jest częstszy, bo średnio co jakieś 20 minut mam lekkie przerwanie w dostawie dźwięku.

W czym może tkwić problem ?

Pozdrawiam,

Piotrek

masz neostradę?

Nie, Internet z kablówki.

Na komputerze, który jest wpięty do routera kabelkiem problem nie występuję.

Spróbuj zaktualizować stery do karty.

mam to samo na necie LAN przy Vista/Seven- grafika wbudowana jakiś Nforce, niewiem co zrobić.

może macie ustawione rozłączanie neta po jakimś czasie bezczynności (lub robi to kablówka w celu zwolnienia łącza)

Kablówka raczej mnie rozłącza, bo tak jak pisałem problem nie występuje na komputerze wpiętym bezpośrednio do routera. Poza tym router jest mój i to ja sobie sam dziele łącze. Gdzie można sprawdzić, czy może faktycznie WiFi nie ma ustawione automatycznego rozłączenia po jakimś tam czasie nieaktywności.

Tymczasowo zwiększyłem bufor w foobarze i zdecydowanie przestały przeszkadzać mini przerwy, ale co jakiś czas nadal pojawiają się konkretniejsze.

zmień opcje oszczędzania energii w laptopie

Nie da się już nic więcej zmienić. Wszystko ustawione na maksymalną wydajność i żeby nigdy się nie wyłączało. Poza tym to się dzieje w trakcie pracy na komputerze, kiedy “klikam”, “stukam” i ostro transferuję non-stop przez sieć.

a mi się to dzieje jak włącze kompa. Zaloguje się- nie mam neta ale a 2 minutki już sie wszystko włacza.

a jaki masz sygnał (tzn. moc) na wifi. bo ewidentnie tutaj coś szwankuje. Jeżeli słaby sygnał to po prostu laptek gubi sygnał.

Jeśli chodzi o mnie, to:

Witam,

Miałem identyczny problem pomogło dokładnie to co napisał kolega wyżej :

Odinstaluj sterowniki i zainstaluj nowe - ściągnięte ze strony producenta i powinno pomóc.

Jest to dość częsty problem systemu Windows Vista.

Pozdrawiam.

a jak mam sieciówke zint. to jak mam stery zainstalować?

Przecież to chyba w niczym nie przeszkadza ?

Ze strony producenta tj Lenovo ściągasz sterowniki do swojego modelu notebooka…

mam kompa stacjonarnego

ups :slight_smile: przepraszam zagapiłem się :slight_smile: