WiFi - Ubuntu?

Zainstalowałem Ubuntu i brak możliwości połączenia przez WiFi, tylko kabel…

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/DVD-RW, ktoś coś ?

A po co nam te parametry? Problem masz z kartą sieciową, więc wypadałoby podać jaki to model tej karty.

A gdzie to zobaczyć mając już zainstalowane Ubuntu ?

lspci

Jak, gdzie, co ? Nie znam się,…

W konsoli.

Na ostatniej pozycji masz swoją kartę. Wpisz teraz w Google jej nazwę + Ubuntu i na bank znajdziesz informacje co musisz zrobić.
Nie podam Ci gotowego rozwiązania, bo przepiszesz je bez zastanowienia nawet nie wiedząc co robisz i w ten sposób niczego się nie nauczysz.

O dziękuję !

Może to nie tyczy WiFi, ale czy Ubuntu 18.10 tak już ma, że połowa rzeczy jest po angielsku a połowa po Polsku ? Nie da się całego systemu wraz z Firefox itp spolszczyć ?
EDIT
Niektóre programy mam po Polsku, znalazłem. Ale nie ma jakiegoś sposobu aby wszystko co jest zainstalowane zostało spolszczone ? jakaś jedna komenda ?

[Ustawienia] --> [Region i języki] --> [Zarządzaj zainstalowanymi językami]
Jak nie został zainstalowany w całości to doinstaluj.

Wszystko było zrobione… oczywiście Linuks jest tak “prosty” i trzeba było w konsoli parę rzeczy wpisać… Ech.

Doinstaluj sobie takie coś jak menedżer pakietów Synaptic.
To co podał Ci @adamserce działa na kwestie systemowe, a nie na wszystkie zainstalowane programy i dlatego w Synapticu namierzysz sobie czy jest paczka z polonizacją do jakiegoś programu czy też nie. Dla Firefoxa polskie tłumaczenie to: firefox-locale-pl

1 polubienie