Wifi ustawienie połaczenia pc - laptop i na odwrot

(foreste) #1

Witam

jak poprawnie skonfigurować połączenia w network manager żeby uzyskać połączenie za pomocą network manager w lapku i pc by móc przesyłać pliki za pomocą ssh w mc.

tzn (ad hoc i klient) ?.

karty prawidłowo wykrywane są

pc

debian 6 squeeze

kde 4.4

sieć

network manager

notebook

ubuntu 10.04 lts

gnome

sieć

network manager

(roobal) #2

Obie karty ustawiasz w tryb Ad-Hoc. Na PC ustawiasz IP: 192.168.0.1 na laptopie IP: 192.168.0.2, maska podsieci: 255.255.255.0.

Pozdrawiam!

(foreste) #3

A jak przypadku windows xp i ubuntu jak łączyć się ? niby mam połączenie ale jak pinguje albo pisze upłynął limit czasu

i jak udostępnić zasoby windows xp przez wifi na pc zeby laptop widział zasoby pc.

prosze krok po krok czytałem tutki i nić nie wychodzi mi ;(.

(roobal) #4

Windowsa nie posiadam, więc nie sprawdzę niestety. Ale z tego co pamiętam to we właściwościach folderu włączasz udostępnianie plików. Co do połączenia wifi to twój sterownik powinien to oferować, więc popatrz we właściwościach połączenia sieciowego.

Pozdrawiam!

(foreste) #5

Udało się window xp <-> ubuntu połączenie jest tzn antena była za mała w pc dałem większą i nie spada sygnał z 100 do 0 w czasie wysyłania hasła.

A w debian mam połączenie ale nie idzie nic w obie strony tzn debian <-> ubuntu chyba jakiś bug jest lub ustawienia ale takie same są co w windows xp.

(roobal) #6

Serwer i/lub klient ssh lub Samba albo NFS zainstalowany na obu systemach?

Pozdrawiam!

(foreste) #7

Tak

windows xp <-> ubuntu chodzi ssh przez puty win xp

debian <-> ubuntu pisze host route czy jakoś tak :].

(roobal) #8

No route to host , tak? Komputery na wzajem się pingują? Konfigurowałeś zaporę sieciową w Debianie?

Pozdrawiam!

(foreste) #9

Tak no route tu host , zapory nie mam (chyba).

edit

jak ustawić wifi za pomocą konsoli lub jaki skrypt trza zrobić bo nm w kde4 zawodzi czasami raz łączy i raz nie ;(.

(roobal) #10

iwconfig wlan0 mode ad-hoc , więcej w man ifconfig lub man iwconfig.

Pozdrawiam!

(foreste) #11

Dzięki za pomoc :wink:.