Wifi ustawienie połaczenia pc - laptop i na odwrot

Witam

jak poprawnie skonfigurować połączenia w network manager żeby uzyskać połączenie za pomocą network manager w lapku i pc by móc przesyłać pliki za pomocą ssh w mc.

tzn (ad hoc i klient) ?.

karty prawidłowo wykrywane są

pc

debian 6 squeeze

kde 4.4

sieć

network manager

notebook

ubuntu 10.04 lts

gnome

sieć

network manager

Obie karty ustawiasz w tryb Ad-Hoc. Na PC ustawiasz IP: 192.168.0.1 na laptopie IP: 192.168.0.2, maska podsieci: 255.255.255.0.

Pozdrawiam!

A jak przypadku windows xp i ubuntu jak łączyć się ? niby mam połączenie ale jak pinguje albo pisze upłynął limit czasu

i jak udostępnić zasoby windows xp przez wifi na pc zeby laptop widział zasoby pc.

prosze krok po krok czytałem tutki i nić nie wychodzi mi ;(.

Windowsa nie posiadam, więc nie sprawdzę niestety. Ale z tego co pamiętam to we właściwościach folderu włączasz udostępnianie plików. Co do połączenia wifi to twój sterownik powinien to oferować, więc popatrz we właściwościach połączenia sieciowego.

Pozdrawiam!

Udało się window xp <-> ubuntu połączenie jest tzn antena była za mała w pc dałem większą i nie spada sygnał z 100 do 0 w czasie wysyłania hasła.

A w debian mam połączenie ale nie idzie nic w obie strony tzn debian <-> ubuntu chyba jakiś bug jest lub ustawienia ale takie same są co w windows xp.

Serwer i/lub klient ssh lub Samba albo NFS zainstalowany na obu systemach?

Pozdrawiam!

Tak

windows xp <-> ubuntu chodzi ssh przez puty win xp

debian <-> ubuntu pisze host route czy jakoś tak :].

No route to host , tak? Komputery na wzajem się pingują? Konfigurowałeś zaporę sieciową w Debianie?

Pozdrawiam!

Tak no route tu host , zapory nie mam (chyba).

edit

jak ustawić wifi za pomocą konsoli lub jaki skrypt trza zrobić bo nm w kde4 zawodzi czasami raz łączy i raz nie ;(.

iwconfig wlan0 mode ad-hoc , więcej w man ifconfig lub man iwconfig.

Pozdrawiam!

Dzięki za pomoc ;).