WiFi utworzone, lecz praktycznie zerowe pobieranie przez kabel

Witam! Kupiłem router d’link go-rt-n150. Podłączyłem go tak jak w instrukcji. Posiadam internet od multimedii 30Mb/s. Mam modem Arris. W komputerze tworzy się brama i ogólnie normalnie mam wifi które mogę konfigurować przez “192.168.0.1”. Chodzi o to że na laptopie w drugim pokoju mam prędkość pobierania ok. 4-6mb, na telefonie koło modemu 15-20mb, a na komputerze do którego podłączony jest modem pliki pobierają się 40-100 kB/s a na speed test pisze że prędkość pobierania wynosi 2Mb. Co mam zrobić i jak skonfigurować router aby na komputerze była prędkość z 25Mb/s. Proszę o pomoc :slight_smile:

 

Ps.: Jestem zielony w tych sprawach więc proszę jak najprościej wytłumaczyć :slight_smile:

Czegoś tu nie rozumiem. Rozrysuj jak masz to w tej chwili podłączone.

Kabel ethernet od modemu do routera i od routera do komputera. Podłączony jest dobrze, ale nie wiem jak go skonfigurować aby na komputerze była większa prędkość. Chodzi mi o to po prostu że na komputerze do którego jest router jest bardzo mała prędkość. Chcę aby przez kabel była większa prędkość niż na wifi.

A masz możliwość zmiany kabla i sprawdzenia na innym?

Sprawdziłem, nic to nie dało.