Wifi w domu a najnowsze laty do xp - problem?

karty (laptop - pc jako AP) sie komunikuja, widza, ale nic nie dziala (a dzialalo), podejrzewam, ze to te najnowsze laty zadzialaly - czy ma ktos jakis pomysl (ja nie)??? (nie pomaga wylaczenie firewalli itp)

moze jakis cudowny trik w ustawieniach protokolu TCP/IP?

a pingi dochodzą? Jaki w ogóle masz tryb ad-hoc czy grupa?

pingowanie IP karty WIFI w stacjonarnym - nie dochodza (takze IP przydzielonego przez dostawce sieci).

Tryb strukturalny, w kazdym razie nie ad-hoc

a ip, maska, brama, dnsy, grupa robocza w porządku wpisane? A Ty chcesz udostępniać neta laptopowi czy tylko stworzyć grupę roboczą pc-laptop?

(tak nie probowalem)

dodam. karty to asus wl 107g (laptop), wl-138g v2 (pecet)

jeżeli pingi nie dochodzą coś jest nie tak w adresach tcp/ip, napisz dokładn

e konfigi tcp/ip na pececie i laptopie / oczywiście na pc musisz mieć te od dostawcy / i jeszcze jedno, udostępniłeś internet laptopowi na pc tzn. we właściwościach karty, która jest odpowiedzialna za połączenie z internetem /Mój komputer - moje miejsce sieciowe-karta i we właściwościach urządzenia odpowiedzialnego za połączenie z internetem / zakładka zaawansowane / powinno być zaznaczone “zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera”

Ok, dzieki. Tak zrobie, ale jutro :slight_smile: Dodam, nie korzystam w konf. wifi z xpeka, ale z soft. asusa, sprzed ponad roku - stad moje podejrzenie dot. lat widowsa xp…

Jak powinny byc postawiane maski podsieci na ap i laptopie?

ogólnie: ip musi być na laptopie o 1 większe niż na pc / ostatnia cyfra / np. pc:192.168.0.1 to laptop musi mieć 192.168.0.2, maska musi być taka sama na obu i dnsy.We właściwościach karty w polu SSID musisz wpisać jedną wspólną nazwę dla obu kompów no i tryb pracy infrastructure, musisz także wpisać kanał, na którym będzie odbywać się łączenie / wspólny na obu kompach /. Musisz jeszcze ustalić wspólną grupę roboczą dla obu kompów i nazwy obu kompów / różne / w tej grupie - to we właściwościach “Mój komputer”

garsc informacji o sobie :slight_smile:

PC

[sczytane z firewalla]

IP 169.254.76.64

subnet 255.255.0.0

Laptop

IP 169.254.249.23

subnet 255.255.0.0

dhcp 255.255.255.255

pingowanie ip pceta z laptopa: ping request time out…

zmienilem IP laptopa na 169.254.76.65, dodalem brame domyslna -

169.254.76.64, pingi: ping request time out…

restart, konfiguracja tpc/ip na laptopie wraca do poprzednich parametrow sama, pingi ladnie dochodza do bramy, zero lacznosci via przegladarki (nie otwiera zadnych stron)

coz poczac?

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 20:32

[…] i jeszcze jedno, udostępniłeś internet laptopowi na pc tzn. we właściwościach karty, która jest odpowiedzialna za połączenie z internetem /Mój komputer - moje miejsce sieciowe-karta i we właściwościach urządzenia odpowiedzialnego za połączenie z internetem / zakładka zaawansowane / powinno być zaznaczone “zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera”

Ja zaproponowałbym Ci to skonfigurować tak:

komputer stacjonarny

Adres IP: ten który masz od dostawcy

Maska podsieci: od dostawcy

Bramka domyślna: od dostawcy

DNS: od dostawcy

2DNS: od dostawcy

To wszystko w zakładce TCP/IP

Laptop

Nazwa komputera: Dowolna

Nazwa Gr. roboczej: Dowolna

Konfiguracja laptopa:

Adres IP: tak jak od dostawcy, tylko ostatnia cyfra o 1 większa

Maska podsieci. Taka jak na komputerze stacjonarnym

Bramka domyślna: IP komputera stacjonarnego

DNS: oba takie jak na komputerze stacjonarnym

Nazwa komputera: Dowolna

Nazwa Gr. roboczej: Taka jak na komputerze stacjonarnym

To wszystko w zakładce TCP/IP

karty bezprzewodowe skonfiguruj tak jak Ci napisałem, chociaż powinno Ci wszystko działać automatycznie / jako ad-hoc /, gdyby nie to ustal SSID, kanał/ na obu komputerach ten sam / i tryb pracy,

Odnośnie udostępniania internetu laptopowi klikasz PPM kartę (1) u Ciebie / ethernet / i tam we właściwościach znajdź i zaznacz opcję “zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera”. I powinno zadziałać, oczywiście wszystko zatwierdź po wprowadzeniu zmian, zrestartuj oba kompy.