Wifi w laptopie nie wyłapuje sieci

Witam. Sprawa ma się następująco:

Laptop to toshiba satelite p300. Kupiłem jako używkę (gwarancji brak). Laptop nie widzi żadnych sieci bezprzewodowych (z mojego routera), chociaż na innym laptopie normalnie ją wykrywa i się łączy (znaczy router jest ok). Po podłączeniu lapka kablem również normalnie i sprawnie wszystko działa, jedyne co, to nie wykrywa sieci żadnej (przełącznik z przodu obudowy jest ustawiony na włączenie WiFi). Obstawiałbym, że coś jest uszkodzonego w sieciówce, co wyłapuje sygnał (wydaje się dość logiczne). Pytanie co to może być? I ewentualnie jak można rozwiązać problem? Nowa karta sieciowa? Trudno ją zamontować? (Nie znam się na hardwarze laptopowym nawet w najmniejszym stopniu). Może jakieś sugestie, pomysłym podpowiedzi?

Sprawdź, czy w Menadżerze Urządzeń są wykryte i zainstalowane sterowniki dwóch kart sieciowych: Ethernet i WiFi.

Jeśli tak, to możliwe, że u poprzedniego użytkownika odłączono wewnętrzne antenki od karty WiFi. Wówczas, niestety, rozbiórka lapka.

Mam tam karte wirtualnego miniportu wifi microsoftu i kontroler marvell yukon fast ethernet controller.

Znaczy, ten marvell to ster od WiFi?

A co do “rozbiórki” - to co po rozkręceniu robić? Wymienić kartę sieciową czy cośtam pomajstrować wystarczy?

marvell to jest od sieciowej ethernet(po kablu). Wydaje mi się, że nie masz sterowników zainstalowanych do bezprzewodowej sieciówki