Wifi w laptopie?

Witam

Zakupiłem laptop:

http://www.x-kom.pl/p/152441-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-2-847m-4gb-500-dvd-rw-srebrny-zestaw.html

 

W danych technicznych jest podane, że wifi jest: Wi-Fi 802.11 b/g/n

Ale wchodzącą w ‘Menadżer urządzeń’ dalej w "Karta sieciowa’ nie pojawia się wifi, a jedynie bluetooth? Czyli co, na moim laptopie nagle nie ma wifi?

 

Chciałem się podłączyć z internetem przez wifi, ale nie mogę bo w dolnym prawym rogu laptopa, nie mam tej ikonki abym mógł wejść przez wifi.

sterowniki do karty wifi zainstalowałeś?

możliwe że jest jakiś przycisk do włączania wifi,

Jest przycisk z symbolem wifi, na F12. Wciskam i nic

 

Razem z laptopem dostałem jedną płytkę, ze sterownikami ale do windows 8. Kupiłem laptopa bez systemu, bo mam swój windows 7. Nie będę chyba instalował sterowników z windowsa 8 na windowsa 7

Tu masz sterowniki pod Windows 7 32 bit i 64 bit, w zależności jaki posiadasz http://www.samsung.com/pl/support/model/NP270E5V-K03PL-downloads?downloadName=DR

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP270E5V-K03PL-downloads

ściągnij sterowniki i zainstaluj.

 

któego z listy wybrać?

 

wiem, że windows 7 64bit, ale który(chodzi mi o opis). Chodzi o Wireless LAN,INTEL? :slight_smile:

Zapewne jest tam karta Intelowska, więc pobierz Wireless LAN,INTEL. Jeżeli nie zadziała to Qualcomm Atheros WLAN Driver.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź :slight_smile: napiszę później czy zadziałało :slight_smile:

Jeżeli nie instalowałeś żadnych sterowników to proponował bym też wrzucić stery do Chipsetu i VGA.

 

Zainstalowaøem z Wireless LAN,INTEL. Jest pare tych instalek do "BTHS"do wifi do buletohos do proset wirelees i ogólnie setup. Zainstalowalem setuk i wifi i wireless, i juz sie pojawila ta ikonka z wifi, ale podaje ze sterwonik nie jest zainostalowany. Który jeszcze mam zainstalowac?

 

gdzie dostane te sterowniki do chipsetu i VGA?

Tu masz link do wszystkich potrzebnych Ci sterowników: http://www.samsung.com/pl/support/model/NP270E5V-K03PL-downloads?downloadName=DR

 

Do chipsetu dokładnie ten:

Windows 7(32bit,64bit)       9.3.0.1021      Chipset            2013.07.04

Do grafiki zintegrowanej INTEL:

Windows 7(64bit)        9.17.10.2875        VGA(Graphics),INTEL            2013.07.04

Do grafiki dedykowanej Nvidia:

Windows 7(64bit)         9.18.13.1100           VGA(Graphics),NVIDIA            2013.07.04

Akurat tak się składa,że kupiłem miesiąc temu z tego sklepu laptopa z Samsunga i wgrałem system Windows 7, bo Windows 8 mi nie się nie podoba. 

Miałem taki sam problem ale znalazłem rozwiązanie. Musisz przez kabel podłączyć router z laptopem, system automatycznie pobierze aktualizacje (albo wyszukaj też przez windows Update) po ściągnięciu i zainstalowaniu zresetuj laptop ale odłącz kabel i powinno działać wifi :slight_smile: miałem ten sam problem :slight_smile: pozdrawiam. 

 

p.s zainstaluj tylko sterowniki LAN i Wireless LAN,INTEL ale pamiętaj wpierw o kablu! 

Wirrus jaki kabel z routera? mógłbyś mi napisać mniej więcej krok po kroku :slight_smile:

 

 

grabkamy, te VGA(Graphics),NVIDIA, coś nie mogę zainstalować. klikam na setup, chwilę pojawia się obrazek nvidia(doslownie sekunde) i znika i nie ma żadnej instalacji. narazie zainstalowałem te dwa: chipset i VGA intel i na razie bez efektów działa wiffi

 

Po prawej dolnej stronie laptopa jest znaczek wifi, ale przekreślony i gdy najezdzam na niego to jest komunikat “sterownik nie został zainstalowany”

wiatter

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Każdy preinstalowany system typu Windows 7 / 8 / 8.1 ma komplet sterowników więc nie powinno być problemów z kartą sieciową. 

Skoro masz włączanie wi-fi z poziomu klawisza F12 to skorzystaj z klawisza Fn  - kombinacja Fn + F12 - bo samo F12 nic nie da.

 

Z innej beczki:

W HP można zmieniać ustawienia klawiatury w Biosie zmieniając funkcjinalność klawiatury. 

Sprawdź jak to wygląda u Ciebie.