WiFi w laptopie

Witam,

Mam problem z funkcjonowaniem karty WiFi w laptopie. Jeżeli laptop zasilany jest tylko z baterii, nie mogę połączyć się z routerm. Jak podłącze zasilanie sieciowe, to wtedy uzyskuję połaczenie z internetem. Czy coś należy zmienić w ustawieniach laptopa? Jeżeli tak, to proszę o szczegółową instrukcję jak to zmienić.

Jacek

Możliwe, że laptop przechodząc na tryb pracy na bateriach wyłącza radio wi-fi.

Sprawdź: panel sterowania -> system -> sprzęt ->menedżer urządzeń -> karta ->właściwości ->zaawansowane

Tam poszukaj opcji uruchamiania i zatrzymywania radia.

Niestety, nie ma opcji uruchamiania i zatrzymywania WiFi. Ktoś mi kidyś zasugerował, że to należy zmienić w BIOS-ie. Nie wiem czy to prawda i jak nalęży to zrobić?

Sam mam laptopa, w nich jednak funkcje konfihuracji biosu są mocno ograniczone, jednak zależy to też od modelu. Ja takiej opcji nie mam, więc niestety w tej kwestii ci nie pomogę…

Złączono Posta : 16.09.2006 (Sob) 9:08

A właściwie jaką masz kartę? I jakiego laptopa?

dzięki za chęci zhao-zhuxi - to jest najwazniejsze! Laptop DELL LATITUDE D610, karta INTEL® PRO/WIRELESS 2200BG NETWORK CONNECTION- . Może ktoś jeszcze spotkał się z podobnym problemem?

Jacek

a ustawienia radia w aplikacji do obsługi karty wi-fi Intela? w poprzednim laptopie miałem taką, ale już nie pamiętam, jak się ją obsługiwało… teraz mam notebooka z inną kartą.

Nie masz tam przypadkiem opcji włączania i wyłączania radia?