Wifi w telefonie nie działa gdy włączony jest komputer

Gdy telefon jest na wifi i komputer jest włączony to gdy wejdę w ustawienia wifi w telefonie to mam “Internet może być niedostępny” i nie ma internetu w telefonie, w komputerze za to jest. Gdy komputer zostanie wyłączony to po paru/parunastu sekundach napis zmienia się na “połączono” i internet w telefonie działa. Komputer jest podłączony do internetu za pomocą kabla sieciowego. Jeszcze jedna sprawa router jest w innym pokoju, więc posiadam adapter wifi abym miał u siebie wszystkie kreski zasięgu wifi, adapter podłączony jest bezprzewodowo i był konfigurowany za pomocą WPS. Proszę o pomoc, bo jest to denerwująca sprawa gdy chcę sprawdzić coś na szybko w telefonie na wifi (bo po co marnować dane gdy jest się w domu) i nie mogę bo muszę najpierw wyłączyć komputer. Myślę, że niczego nie pominąłem, jeszcze raz proszę o pomoc.
Przy okazji to nie mam pojęcia czy dział jest adekwatny do tej sprawy w razie komplikacji proszę o przeniesienie tematu.

Jaki numer IP ma komputer i jaki ma telefon ? Spróbuj uruchomić ponownie router kiedy są podłączone dwa urządzenia. Prawdopodobnie jest na routerze ustawiony serwer DHCP i jest coś pokaszanione z numerami IP. Ewentualnie jeśli to nie pomoże skonfiguruj ręcznie adresy IP na komputerze i w telefonie. Po prostu to wygląda na konflikt numerów IP po stronie urządzeń, które podłączasz do sieci.

1 polubienie

Sprawdzałem ip na stronie https://moj-ip.pl/ i jest taki sam tu i tu. Restart routera już robiłem i to nic nie dało.

W jaki sposób?

To akurat oczywiste, bo pokazuje Ci adres routera (w uproszczeniu), a nie danego urządzenia.

Wejdź tutaj:


w sekcji nazwanej “Your IP addresses - WebRTC detection” znajdziesz adres IP w sieci lokalnej (o ile nie blokujesz WebRTC).

1 polubienie

Hmm
**

**

Co teraz?

Jakie systemy operacyjne? Na kompie i na telefonie?

1 polubienie

Komputer to windows 10 a telefon Android 9

Na komputerze: Start -> Uruchom -> cmd (enter)
Wpisujesz polecenie ipconfig i tam szukasz “IPv4 Address”

Na telefonie: Ustawienia -> Informacje o urządzeniu -> Status

Sprawdź te informacje w momencie, gdy oba urządzenia będą włączone i podpięte do Twojej sieci.

Nie mam czegoś takiego mam Telefon- informacje ->Stan

@anon41799040
Okej a zatem na IPv4 Address jest inny niż na telefonie. Na telefonie wszedłem w ten stan i miałem napisane “Adres IP” poniżej jakieś fe80… i adres ip inny niż na komputerze, co dziwne wyłączyłem i włączyłem wifi w telefonie i następnie jeszcze raz wszedłem w ten stan od początku to był on jeszcze raz inny niż ten co był poprzednio. 1 raz 192.168.0.101 ; 2 raz 192.168.0.100

Masz jakiś pomysł co z tym?

Jeśli są różne adresy, nie powinno rozłączać WiFi - zatem problem leży gdzie indziej.

Ale… na pewno sprawdziłeś w momencie, gdy oba urządzenia są włączone i podpięte do Twojej sieci?

1 polubienie

Tak. Ale mi się wydaje że tu problem jest w tym adapterze bo gdy jest on odpięty od prądu i zrestartuje wifi to sieć działa na telefonie i komputerze.

@anon41799040 To mógłbyś jeszcze coś poradzić?

Nie wiem nie znam się, ale wg. mnie to nie znika wifi tylko telefon widzi wifi tylko nie widzi tego że internet jest.

Ustaw na komputerze i na telefonie stałe adresy IP. Jak to zrobić - znajdziesz poradniki w sieci.

@anon41799040 A nic nie popsuje? https://www.download.net.pl/jak-ustawic-staly-adres-ip-komputera-w-sieci-lokalnej-wlanlan/n/11900/

Nie popsujesz. Ostatecznie możesz zawsze wrócić do trybu automatycznego.

1 polubienie