WiFi widmo? problem

SIemanko

Mam taką sytuację. Rozdzielam neta w domu przez router. Wszędzie on działa, na każdym kompie z różnymi systemami (przewodowo lub nie), ba nawet w telefonie! Jednak jest wyjątek, jeden laptop nie widzi tej sieci. Nie wiem czemu. Widzi chyba wszytkie sieci bezprzewodowe w okolicy oprócz mojego! Sytuacja jest dosyć ciekawa, bo jak podłączę komputer przez kabel (lecący od routera), to wykrywa sieć o nazwie ‘sieć’. Dodam, że wszędzie jest widoczna nazwa ‘Dom’. Powiecie mi co zrobić, żebym mógł się bezprzewodowo podłączyć do neta? Bo ciągłe ręczne podłączanie jest męczące :slight_smile:

Dzieki za pomoc,

pozdrawiam! :slight_smile:

po ręcznej konfiguracji użyj softu do zapamietania profilu

info

Przypadkiem nie nadajesz na zbyt dużym kanale. Niektóre sieciówki obsługują do 10-11 kanału. Zmień na 1 i wtedy zobacz.

Fix00ser , a jak ręcznie skonfigurować? Chodzi o to, że podłącze komputer kablem, włączę ten program i już bezprzewodowo też będzie mi net szedł?

qwerty01 , cebie też chyba do końca nie zrozumiałem :slight_smile: chodzi o to, że za wiele komputerów pobiera internet z jednego routera?

Chodzi o to że np. jak masz lapka z USA to tam najwyższe kanały WiFi są zarezerwowane dla armii itp. I karty mają ograniczone pasmo chyba do 11 kanału. W Polsce nie ma takiego ograniczenia więc może masz ustawiony kanał 12 i wszystkie kompy Ci działają poza tym jednym bo on może mieć kanał max 11 :wink: Tak jak pisał qwerty01 zmień kanał na 1 i zobacz. Jak zadziała to odpal NetStumblera i zobacz czy jakiś kanał w okolicy jest nieużywany i na ten ustaw router :wink:

Ale rozumiem, że mam zmienić kanał na routerze? Bo jest taki problem, nie pamiętam do niego hasła… Można jakoś przynajmniej sprawdzić, czy to jest ta przyczyna?

Hasło domyślne powinno brzmieć: admin lub 0000. Jeśli nie zmieniałeś go to spróbuj tych lub poczytaj w instrukcji.

Problem w tym, że chyba zmieniałem :confused: Kiedyś próbowałem wejść na ten router i miałem problemy z hasłem. Ale spróbować zawsze można :slight_smile: Jak sie wchodzi na router i jak sie to zmienia? Bo pamiętam, że to takie proste to nie było :slight_smile:

A nie można inaczej? Nie można zmienić w ustawieniach kompa maksymalny kanał?

To przywróć ustawienia fabryczne. Poszukaj w instrukcji, gdzie jest reset.

Do resetu mam taki mały guzik na routerze :slight_smile: ale to wtedy muszę instalować router od nowa, tak? Troszkę z tym zabawy jest… Na prawdę nie da się tego zmienić na kompie? Bo powiem tak, model laptopa bardzo zbliżony do tego, który nie widzi sieci, nie ma żadnych problemów z netem.

Żeby zmienić ustawienie karty musiałbyś wgrać nowy firmware, a pewnie do tej karty wszystkie będą miały ograniczenia. Najprościej zmienić kanał na routerze.

A jaki to router i jaki net??

net mało znany, router linksys.

A można przynajmniej jakoś sprawdzić te kanały? czy aby na pewno to jest to?

Tu masz stronę z demo routera Linksys, może się przyda, w zakładce “Wireless” masz kanały.

http://ui.linksys.com/files/WRT54GL/4.30.0/Setup.htm

tam w zakładce wireless powinienm ustawić 1 tak?

I teraz tak, mam router model WRT54GC, ten co podałeś to zbliżony. On nie ma możliwości ustawienia wyżej niż 12 kanał. Czy może ta granica 12 to był po prostu przykład?

Spróbuj ustawić kanał np. 6, ale czy możesz w ogóle zalogować się do routera?

Otwórz przeglądarkę, nie wiem z jakiej korzystasz, ale może spróbuj z IE. W pasek adresu wpisz 192.168.1.1 i wciśnij Enter na klawiaturze. Wyskoczy okno logowania w “user name” nie wpisuj nic, w pole hasło, o ile nie było zmieniane, wpisz admin. Zobacz czy wejdziesz w ustawienia routera. Jeśli coś zmieniałeś w nazwie użytkownika i haśle, to niestety tylko reset ustawień do domyślnych.

http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/products/WRT54GC tu masz stronę z opisem twojego routera i podręcznik w .pdf

W linksysach by Cisco domyślnym userem jest admin.