WiFi (WLAN) w Nokia E61 - nie wszędzie łączy

Witam,

Mam problem z E61 - mianowicie WiFi (WLAN) działa świetnie w miejscach publicznych gdzie są hotspoty, lecz nie działa mi w domu gdzie sygnał jest maksymalny (brak zabezpieczeń, wiec powinno łączyć jak na hotspotach) czy też na uczelni nie działa.

Możecie mi poradzić co mam zrobić czy jakąś konfiguracje nową ściągnąć do E61 (skąd) czy co zrobić, abym mógł wszędzie z dostępnym, niezabezpieczonym WLAN-em się połączyć?

wina routerów :slight_smile: ja w plejadzie z iPhone łączyłem się przy pełnym sygnale a w domu miałem 1-2 kreski i co jakiś czas rozłączało (3 były chwilę od włączenia WiFi) a laptopy normalnie miały 100% :stuck_out_tongue:

Kurcze, ale co jest przyczyną? Próbowałem z wieloma sieciami na osiedlu w moim mieści i nie chciało a w KFC bez problemu. Fajna opcja jest bo można sobie Redtube obejrzeć za darmo np na lotnisku tylko szkoda, że nie może z każdym routerem WiFi połączyć. Da się jakoś WiFi w domu zrobić, żeby dało się z neta korzystać w komórce?

Próbowałeś upgreadować FW w telefonie do najnowszego?

Przyczyną jest konflikt router-sieciówka w telefonie. One są niby zgodne ze standardami 802.11b/g, ale transfer(mam E51) nigdy nie będzie taki na maks bo to tylko telefon.

Cóż, rady specjalnej na to nie ma. Taki już urok Wi-Fi w telefonie i gównianych routerów.

PS. Ale z tym Redtube na lotnisku to przegięcie. :smiley: Ja tam wole w domowym zaciszu oglądać. :stuck_out_tongue:

Możesz napisać krok po kroku dokładnie?

:oops: Chodziło mi o Youtube, nie wiem czemu tak napisałem… Ale swoją drogą też wolę w domu.

może być filtrowanie MAC albo przydzielanie IP

może poprostu chciałeś się podlączyć do zabezpieczonej/prywatnej sieci?

a że w KFC poszło bez problemu to dlatego że to są hotsoty ogólno dostępne…

Tak, była to sieć prywatna, lecz NIEZABEZPIECZONA bez hasła etc. czyli powinno się połączyć.

czy to jest Twoja sieć??

Tak, moja domowa - po 1h próby połączenia się poddałem się. Próbowałem też łączyć się z siecią nie moją gdzie były zasięgi 65% ale też nie chciało, a żadnego hasła nie było. Czym się różni taka sieć od hotspotów, że nie można?

Takie sieci mogą nie mieć zabezpieczeń, ale wystarczy, że mają włączone filtrowanie MAC(już ktoś o tym tutaj pisał) i już się nie podłączysz. Jak masz możliwość to sprawdź, czy nie jest to włączone na routerach do których nie możesz się podłączyć.

PS. Co do FW to poszukaj w Google. Na pewno znajdziesz instrukcję dla swojego modelu.