[Wifi] wolny internet w drugim pokoju

Dzień dobry,

mam problem: posiada router dlink GO-RT-AC750. W całym mieszkaniu siła sygnału jest jednakowa (pełny zakres) niestety w pokoju na przeciwległym krańcu mieszkania (względem routera) internet działa znacząco wolniej. Różnica jest na tyle duża, że uniemożliwia normalne korzystanie z internetu, gdy wracam z laptopem do pokoju bliżej routera wszystko wraca do normy.

Czy możecie mi podpowiedzieć co ewentualnie mógłbym zrobić aby poprawić jakoś połączenia?

Wymienić router, albo zainwestować w wzmacniacz sygnału WiFi

Coś takiego https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-10_TL-WA850RE.html

Też myślałem o wzmacniaczu, ale czy on ma sens mając na uwadze że w tym pokoju sygnał wifi jest na pełną ilość kresek?

Nie wiem, czy kreski są miarą czegokolwiek :? czy jedynie sugestią… Na ilu urządzeniach przetestowałeś?

Może w drugim pokoju, za ścianą, sąsiad trzyma swój router. I ten (router, nie sąsiad) zakłóca odbiór na kompie.

Układ kabli w ścianach tworzy pułapki nawet w tym samym pokoju, co router. Słabizna router i trzeba czasem ruszyć sprzęt pół metra w bok. Tyż mam taki router w dupełku, bo był i musiałem latać z laptopem w przedpokoju, drugim pokoju. Teraz mam router z UPC i jest nieporównywalna siła, ale zakłócenia też bywają w drugil pokoju przy oknie. Tam 2 gniazdka na dole i pionowe rurki ogrzewania miejskiego, poziome do kaloryfera. W polu elektrostatycznym kabli - takie metalowe konstrukcje robią za przeszkadzajnik.
Człowiek nawet porusza się w polu elektrostatycznym i przecież jest przewodnikiem też. Cud, że nie świecimy…
Do sprawdzenia inne miejsce w tym pokoju.

Spróbuj przesuwać w zakresie do 6cm w każdą stronę.
Zasadniczo może być tak, że router ma siłę się tam dostrzelić i pokazuje pełen zasięg, ale Twoje urządzenie odbiorcze może dysponować słabszą anteną i samo nie potrafi już się dostrzelić do routera.

1 polubienie