Wifi z internetu radiowego

Witam.

Posiadam internet radiowy, który kablem jest podłączony bezpośrednio do komputera stacjonarnego. Do komputera podłączone jest wejście Lan, a z anteny wejście POE.

Chciałbym rozdzielić internet, aby był podłączony do tego stacjonarnego(który nie ma wbudowanego wifi) i abym mógł mieć internet np w telefonie czy laptopie…

Jestem w tym temacie zielony i chciałbym Was się poradzić co mam zrobić i co kupić, aby to działało. Czy coś takiego zdało by egzamin: http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr7 … 65288.html ?

Pozdrawiam

Tak oczywiście nadaje się - LINK

Czyli wystarczy, że kupie owy tp link i skonfiguruje go? Nie bedzie musiał przyjezdzać dostawca internetu, aby skonfigurować coś?

Nie będzie musiał przyjeżdżać.

Ale jeśli mam kabel z anteny podłączony do wejscia POE i obok jest wejscie LAN z ktorego kabel idzie do PC to musze ten kabel podłączyć do routera i dodatkowo jeszcze jeden LAN z routera do PC zeby działało?

Z portu LAN na zasilaczu PoE do portu WAN (niebieski) na routerze. Z pory LAN (żółty) na routerze do komputera no i oczywiście po konfiguracji dostęp bezprzewodowy.

Ok dziękuje bardzo za odpowiedź.

Dodane 19.06.2013 (Śr) 19:28

a jeszcze jedno pytanie: Czy potem bede miał tez przewodowo internet w PC?