WIFI z lapka do ethernet na PC

Hey

mam skonfigurowaną sieć :

wifi na lapka połączonego ethernetem z PC. Grupa domowa dziala bez problemu… natomiast nie mogę uruchomić netu na PC

w usawieniach mam zrobiony bridge miedzy wifi a ethernetem … ip postawiane na automatyczne … generalnie powinno działać … ma ktoś jakiś pomysł? :slight_smile:

pare razy złapał mi net na PC ale po restarcie koniec z połączeniem

Pozdrawiam

J

możne spróbuj tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6738882

Hey

już tak robiłem… to znaczy postawiłem bridga i też nie działa… zastanawiam się czy problemem nie jest to że PC jest wykrywany jako sieć publiczna… chociaż grupa domowa działa bez problemu …

generalnie nie udało mi się zamienić sieci publicznej na domową jakkolwiek nie próbuję.

PS. ja mam odwrotny problem niż w poście wcześniejszym… chce internet z wifi lapka udostepnić ethernetem na PC

Pozdrawiam

J

To nie ma znaczenia.

Nie ma siły, musi działać.

Przepraszam za trywialne pytanie ale robisz połączenie mostkowe na laptopie? Ile jakie masz karty w połączeniach sieciowych? Może mostkujesz niewłaściwe karty?

Podaj jakie masz właściwości mostka.

OK zrobiłem … :slight_smile:

troche to dziwne ale zadziałało:

po wejściu we właściwości łącza wifi i zaznaczeniu dzielenia

na laptopie automatycznie konfiguruje wtedy ustawienia IPv4 połączenia lokalnego (DHCP wyłączone)

na PC ustawienie IPv4 na pobieranie automatyczne ip maski i bramy

DHCP włączone

i net jest

gorzej było z homegrupami bo są teraz na lapku jakby 2 sieci: wifi i ethernet jedna domowa druga publiczna (nie moge jej dalej zmienić)

ale po ustawieniu w opcjach udostępniania plików w sieci ( u mnie jeden kabel :P) na publicu … wykrywa obie homegrupy

…acha jak ktoś ma Symantec Endpoint Protection to nie bedzie działało…

jak się zrobi bridga na lapku z wifi do połączenia lokalnego to działa tylko homegrupa

może komuś się przyda :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam