WiFi z rutera LTE wykorzystuje sieć z Orange po podpięciu ich do switcha

Witajcie. Mam taki dość dziwny problem. Mam ruter LTE D-Link DWR-960, Liveboxa ( starszy model, taki czarny) oraz Air-Live 1200AR, tyle że on działa jako access point z Liveboxa. Podpiąłem ruter LTE i tego access pointa do switcha i kabel z kompa również do switcha. Wszystko ładnie chodzi na moim kompie. Przez kartę sieciową zmieniam domyślną bramkę, z której ma zostać wzięta sieć. Czy to z LTE czy ta od Orange. I tu się pojawia dziwny problem. A mianowicie, gdy podpinam się przez wifi z innego urządzenia do sieci LTE i gdy odpalam speed test, wskazuje dostawcę Orange. Prędkość wtedy jest ciągle taka sama. Jakby ruter LTE brał sieć z liveboxa. Dodam, że na D-linku wyłączony jest serwer DHCP a na liveboxie jest dalej włączony. Czy ktoś wie o co chodzi? Bo już sprawdzałem czy nie ma konsolidacji adresów IP. I nic. Również wyłączałem DHCP na liveboxie a włączałem na D-linku. I wtedy nawet komputer podpięty przez kabel nie łączył się z ziecią od Orange i to samo prezez WiFi. Ale wtedy LTE miał właściwą prędkość. Może macie jakiś pomysł co się dzieje? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Jak chodzi o określenie producenta na stronie pomiaru prędkości, to raczej nie ma szans by ci tam wskoczyła Neostrada / TP SA.

Jednak pokazuje. Podpinam się przez WiFi do sieci z LTE i pokazuje Orange. A prędkość taka sama jak na neostradzie. Jakby ruter D-link brał sieć z Liveboxa. Ale nie wiem jak to naprawić