Wikipedia - wsparcie

Czy ktoś z was już wpłacał jakąś kwotę ?

Ja charytatywnie to blokuję, wyrzucam zawsze superciasteczka z wielu wikipedii, ciasteczka i wszelki spam…
Na te “rewelacje” nie dołożę.

Rok temu 1% mojego podatku PIT poszło dla Fundacji Wikimedia (w tym roku 1% poszedł na inną fundację).
Czasami z Wikipedii korzystam, trzeba im przyznać, że brak reklam jest dużym plusem. Czasami jak wyłapię jakiś drobny błąd/literówkę to poprawiam - taki mój mały “wkład” w ten projekt.

Ja się zastanawiam nad wpłatą paru groszy w końcu od paru lat dość często korzystam

To jest ściema. Wikipedia ma grubych sponsorów korporacyjnych i oligarchicznych. Ona nie potrzebuje naszych pieniędzy, ale potrzebuje wizerunku biednej fundacyjki wspartej oddolnie przez lud.

A ziemia jest płaska i również mam na to dowody!!!111one one


:smiley:

ps.
Na Wikimedię od lat oddaje 1% podatku i tyle wystarczy. Co prawda nie traktuję jej, ani nie polecam jako dobre źródło informacji, jednak często wystarczy dzięki niej zdobyty zarys wiedzy (mówię o tematach o których nie miałem żadnego pojęcia), aby móc później samodzielnie ją poszerzać.

2 polubienia

Sam tytuł “teorie spiskowe” troszkę sugeruje, że to kulturalnie mówiąc “gówno prawda” :slight_smile:

2 polubienia

Jak często korzystasz i widzisz tam jakąś wartość, to dlaczego by nie wspomóc?
Ja w zeszłym roku wpłaciłem 20zł, w tym roku też pewnie coś wpłacę.

1 polubienie