Win 10 19041

Po wgraniu windowsa 19042.21 i po zamknięciu systemu, nie można więcej uruchomić systemu.

Jakieś sugestie?

System wstaje i się wiesza czy jak? Nagraj filmik ewentualnie dla jasności sytuacji :wink:

Po zamknięciu systemu, system już nie wstaje w ogóle

Zbyt ogólne. Musisz opisać to co dzieje sie na monitorze, jakie komunikaty są wyświetlane a jeżeli ekran monitora jest czarny to czy słychać pracujące wentylatory, zapalają się jakieś diody sygnalizujące na przykład pracę dysków itp.
Im dokładniej opiszesz objawy problemu tym szybciej dostaniesz tutaj pomoc.

Nic się nie dzieje. Ekran czarny, wentylatory pracują, żadne diody nie zapalają się.

Podaj dodatkowo konfigurację komputera, nazwę/model płyty, wersję BIOS (jeżeli potrafisz ją sprawdzić), procesor, ilość pamięci RAM.
Rozumiem, że system instaluje się prawidłowo, działa do czasu aż nie wyłączysz komputera. Gdy wyłączysz komputer system już nie chce wystartować. Tak?

Włóż ponownie nośnik instalacyjny i wybierz opcję naprawy systemu.

BTW. Co to jest za kompilacja 19041? Aktualna wersja to 1909 kompilacja 18363… Jeśli instalowałeś jakąś betę, to problemy musisz zgłaszać w miejscu do tego przeznaczonym na stronach MS bo jest to wersja dla testerów.

Coś mi to przypomina :wink:

Miałem dokładnie taki sam objaw. Pomogła instalacja 18.09 i aktualizacja do 19.09.

Wszystko działa do czasu aż nie wyłączę komputera.Gdy wyłącze komputer, system już nie wstanie. Nie można nic włączyć, żadne naprawy nic nie dają.Tylko instalacja od nowa. Poza tym kompilacja 19041 jest już finalna.

Ty instalujesz to: 20H1 kompilacja 19041. To jest wersja rozwojowa w fazie testów. Zainstalują aktualnie najnowszą stabilną czyli 1909.

Dzisiaj byłem u znajomego było coś podobnego,czarny ekran ale jak się okazuje bateria biosu nie wymieniana o,ooo a może i dłużej czasami warto i na to zwrócić uwagę.