Win 10- automatyczne pobieranie aktualizacji

Witam!

Wiem ze było już wiele o wymuszonych aktualizacjach, że można je odroczyć ale nie na zawsze podobno itd. Szukałem też rozwiązania w internecie i żadne mnie nie zadowoliło.

Posiadam Win10 Home używam go głównie do grania w gry online, czy da się zrobić tak jak w poprzedniej wersji systemu aby windows pytał się przed pobraniem aktualizacji (już dałem powiadomienie o konieczności ponownego uruchomienia aby sam tego nie robił) jednak nadal mam problem z samo pobieraniem się aktualizacji. Jednym sposobem który widziałem to ustawienie w systemie połączenia jako ‘Cellular data’ (czy coś takiego i w przypadku takiego połączenia nie pobiera aktualizacji). Jednak chce aby się one pobierały bez bawienia się w zmienianie tego tylko aby było proste ustawienie pytaj się przed pobraniem aktualizacji.

Czy jest jakieś rozwiązanie?

Jeżeli ktoś takie znajdzie to na pewno będzie o tym głośno i wszędzie będą pisać o tym, a tymczasem jeżeli masz połączenie przez wifi to możesz przestawić to połączenie na “metered connection” czy jakoś tak

U mnie aktualizacji pomimo, że mam ustawione na automat to i tak ręcznie dopiero coś pokazuje, że znalazł.

było wiele i jak dokładnie byś to czytał to tam jest napisane że nie da się wyłączyć aktualizacji koniec kropka, kup wersje W10 pro tam można wszystko ustawić, wróć na win 7/8 lub zostań na tym co masz.

niestety nie jest tylko to możliwe w w10 pro i samemu decydować w enterprise