Win 10 i coraz więcej niewiadomych


(lordjahu) #1

Hej,

może to wina tego że nie śledzę za często i z uwagą tych wszystkich nowinek o nadchodzącej premierze, więc zadam kilka pytań - mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości.

 

  1. Czy po zainstalowaniu Win10 można zrobić jakoś jego obraz / obraz pliku instalacyjnego by mieć na przyszłość?

 

  1. Rozumiem że system jest już aktywowany poprzez mój klucz licencyjny do Win7, co w przypadku jak zrobię format i zainstaluję od razu Win10. Czy jakaś weryfikacja będzie potrzebna czy może już Win10 będzie powiązany z 7 ?

 

  1. Słyszałem że po roku czasu Win10 będzie płatny, czy to też będzie się tyczyć mojej wersji ? Czy po roku korzystania, też będę musiał zapłacić, czy może z racji posiadania oryginalnego systemu i konwersji na Win10 już nie ?

 


(system) #2

ad 2. "…podczas uaktualnienia obecnego sytemu operacyjnego Microsoft Windows do Microsoft Windows 10 zostanie wykorzystany Pana obecny klucz aktywacyjny przy pomocy którego aktywowany był system, na którym obecnie Pan pracuje. W ten sposób Microsoft Windows 10 zostanie aktywowany i jednocześnie obecny klucz zostanie zapamiętany na serwerze aktywacyjnym Microsoft.

To wyjaśnienie Microsoftu. Podkreślenie moje.


(Jeicam Programmer) #3

Klucz zostanie przypisany do Twojego konta MS, później będziesz musiał po prostu się zalogować, tak mi się wydaje :wink: