Win 10 i coraz więcej niewiadomych

Hej,

może to wina tego że nie śledzę za często i z uwagą tych wszystkich nowinek o nadchodzącej premierze, więc zadam kilka pytań - mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości.

 

  1. Czy po zainstalowaniu Win10 można zrobić jakoś jego obraz / obraz pliku instalacyjnego by mieć na przyszłość?

 

  1. Rozumiem że system jest już aktywowany poprzez mój klucz licencyjny do Win7, co w przypadku jak zrobię format i zainstaluję od razu Win10. Czy jakaś weryfikacja będzie potrzebna czy może już Win10 będzie powiązany z 7 ?

 

  1. Słyszałem że po roku czasu Win10 będzie płatny, czy to też będzie się tyczyć mojej wersji ? Czy po roku korzystania, też będę musiał zapłacić, czy może z racji posiadania oryginalnego systemu i konwersji na Win10 już nie ?

 

ad 2. "…podczas uaktualnienia obecnego sytemu operacyjnego Microsoft Windows do Microsoft Windows 10 zostanie wykorzystany Pana obecny klucz aktywacyjny przy pomocy którego aktywowany był system, na którym obecnie Pan pracuje. W ten sposób Microsoft Windows 10 zostanie aktywowany i jednocześnie obecny klucz zostanie zapamiętany na serwerze aktywacyjnym Microsoft.

To wyjaśnienie Microsoftu. Podkreślenie moje.

Klucz zostanie przypisany do Twojego konta MS, później będziesz musiał po prostu się zalogować, tak mi się wydaje :wink: