Win 10 i Creators Update

Mijają kolejne miesiące podczas których co każdy wtorek czy środę pojawiają się w moim systemie nowe aktualizacje, jednak jedna do dziś mnie omija… Creators Update. Czy to normalne?
Wkrótce jesień i pojawi się nowa, wielka aktualizacja a u mnie nadal ani śladu poprzedniej.Nie pytam jak ją zainstalować, pytam czy to normalne, że nie mam Creators Update, czy inni też tak mają i co się za tym kryje?
Ciekawi mnie też czy jesienna aktualizacja także mnie ominie?

Jesteś pewien, że jeśli wejdziesz w Start>Ustawienia>System>Informacje to nie masz wersji 1703?

  • kolejna rzecz którą znalazłem:

Windows 10 will notify you when the Creators Update is available for your device.

Może po prostu Twój komputer nie jest jeszcze gotowy?

Jeśli system pobrał aktualizacje “Ustawienia prywatności do aktualizacji systemu Windows 10 dla twórców” (nazwa będzie podobna, nie pamiętam na pamięć nazwy tej aktualizacji) powinienieś/aś otrzymać monit na ekranie o sprawdzenie ustawień prywatności przed instalacją - jeśli takowy monit nie wyskoczył otwórz te aplikacje o podobnej nazwie jak aktualizacja z poziomu menu start.

Kiedy skonfigurujesz ustawienia prywatności system powinien wyszukać aktualizacje w ciągu 2 dni (przynajmniej u mnie tak to wyglądało).

Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4014916/windows-10-choose-your-privacy-settings-for-windows-10-creators-update

Na tablecie z W10 32, też musiałem ręcznie aktualizować - wygląda, że zależy to od rodzaju sprzętu z W10.

1 polubienie

Wersja 1607

Nie pytałem jak wymusić tę aktualizację

Jak nie wskoczy to masz jakieś 18 miesięcy wsparcia i potem by trzeba było wymusić (by mieć dalej aktualizacje).

Niby mam tę aktualizację “Windows 10 Ustawienia prywatności w aktualizacji dla twórców na systemy (x64) (KB4013214)” zainstalowaną 29 czerwca. Ale aplikacji o takiej lub podobnej nazwie znaleźć nie potrafię:

1 polubienie

@CziKilla Poszukaj w programach w menu start na liście pod literą “U”. Ustawienia aktualizacji i prywatności

No cholipa, nie ma i co mu zrobisz… :slight_smile:

ps. a możesz powiedzieć do jakiego pliku kieruje ten skrót? może tędy dojdę

Jeśli nie ma to pozostaje tylko poczekać lub wymusić aktualizacje przez narzędzie up.
Niestety posiadam już creators update i nie mam jak tego sprawdzić. :confused:

1 polubienie

Raczej nie ustalisz i by się otworzyły ustawienia (modern UI), a nie konkretna zakładka.

Skrót kierował do aplikacji exe w folderze windowsa o ile pamiętam.

Zaczekaj ,na starym lapku Creators Update mam od soboty ,a na nowym wyczesanym kompie Nic :smile:.
Jesienna aktualizacja też będzie udostępniana falami więc bez nerwów.
Osobiście nie polecam wymuszania aktualizacji ,kiedyś wymusiłem aktu-alkę 8.1 do 10 i komp się wysypał .
Jeszcze dopracowują to barachło i pośpiech nie jest zalecany.
Jak to mówią, śpiesz się powoli :wink:

Ja tam nie mam nerwów, mnie to po prostu intryguje… może też dziwi.
Ale tak, czekam, nic nie będę popędzał, tylko pomyślałem, że może jest jakiś znany bug, który za to odpowiada i wymaga jakiejś interwencji. Ale skoro nie to czekam i robię swoje

Może to ten problem?

http://pclab.pl/news74938.html sorry za linka od konkurencji, ale akurat na to trafiłem

Może poczytaj to:

I coś czuję, że jestem ofiarą tej polityki. Tylko nie wiem dlaczego, bo konfigurację mam mało egzotyczną. SSD od Cruciala, mobo od Asusa (na Z77), GPU Nvidii (GTX 750) od Gigabyte. No jedynie audio mam trochę niestandardowe, interfejs na usb od yamahy, ale sama yamaha drivery uaktualnia, więc… to chyba nie to. Z czym zatem problem?

Sprawdź czy się zainstalowała i najwyżej zobacz ręczną instalacje - u mnie się okno zawiesza i zamyka.