Win 10. Nie działa "start", "ustawienia", menu "task bar", ustawienia ekranu

Niestety to jest tylko historia jakiś specyficznych stron. Chodziło mi o wrócenie otwartych zakładek :confused:

Pasek dalej nie działa :frowning:

Po odpaleniu Software Repair Tool zatrzymuje się na 21% w momencie “repairing apps” - chyba kaplica i czeka mnie format :confused:

Jeszcze nie skończyliśmy sprzątania.
Zrób skan frst i wklej dwa pliki frst i addons.

Zerknij do tego ostatniego pliku co podałeś i wyszukaj słowo Chrome.
Tam pojawiają się adresy. Może te?

Pasek zadań nie jest czasem ustawiony na “zawsze na wierzchu” ?

Niestety to nie te adresy.

Nie jest ustawiony. W sumie to nawet nie da się wejść w opcje paska. Jedynie pojawia się menu rozwijane.

Sytuacja wygląda jak na filmiku:

http://wklejto.pl/503342 - FRST
http://wklejto.pl/503343 Addition

Zobacz moją poradę
Zablokowany dolny pasek

Po powrocie do win 10 bez trybu awaryjnego sytuacja dalej taka sama.

Ale co ciekawe pasek zadań działał poprawnie w trybie awaryjnym. Wyszukiwarka również. Ustawienia również i paska i komputera.

Jednak przycisk start dalej nie działał ^^

Uruchom ten plik FRST, tylko kosmetyka.
fixlist.txt (589 bajtów)

Porada jeśli chodzi o pasek
Windows 10 Taskbar appear in fullscreen video

Niestety ta porada nie działa. Kosmetyka wykonana.

W takiej sytuacji raczej tak! System jest poważnie uszkodzony. Ale radzę nie “format” lecz odświeżenie systemu. Przynajmniej prywatne pliki (profil) pozostaną bez zmian.

A czy jak skopiuje cały folder “użytkownika” w tym wypadku “Arek” to mogę go skopiować na świeżą wersję systemu i będzie podobnie Astor44?

System był aktualizowany z win 7 do win 10. Więc tak czy siak nie działa tak szybko jak powinien. Więc możliwe, że pełen format by się mu przydał? Czy też odświeżenie jest wystarczające?

Mogę prosić o jakiś link dot. tematu odświeżania?

1 polubienie
  1. Pliki systemowe. Uruchom CMD z uprawnieniami administratora.
    sfc /scannow
    Zobaczymy co znajdzie.
  2. Pasek taskbar. Spróbujmy z ustawieniami Zasad.
    Win+R wpisz gpedit.msc. Odszukaj zasady wskazane strzałką po lewej i przejrzyj, czy poszczególne zasady są ustawiona na Nie skonfigurowano (po prawej)
1 polubienie

Odświeżanie zrobi taką kopię i oczyści folder z uszkodzeń (jak decydujesz się na zachowanie plików użytkownika).

Po odświeżeniu powinien też chodzić sprawniej, praktycznie jak po postawieniu czystego.


Opis z strony Asus: https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1013404/
Opis MS dla 8/8.1 może ktoś znajdzie dla 10: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17085/windows-8-restore-refresh-reset-pc


@iJuliusz - on ma Home Windows 10, dalej jak od XP Home bez Gpedit.msc.

1 polubienie

Faktycznie przydałaby się tzw. “czysta” instalacja Win10.
W tej sytuacji zachowaj sobie gdzieś całą zawartość folderu “Arek”, a po instalacji systemu zawartość tę skopiuj w folder użytkownika (nazwa nie ma znaczenia).
Co do odświeżenia systemu polecam - przy czynnym internecie - opcję “Rozpocznij od nowa”, ponieważ w ten sposób zainstalowana zostanie najnowsza wersja systemu, publikowana przez Microsoft. Zresztą też z zachowaniem profilu użytkownika.
Ścieżka to: Ustawienia > Aktualizacje… > Odzyskiwanie > Więcej opcji odzyskiwania > niebieski link do “Dowiedz się jak rozpocząć od czystej instalacji…” > Potwierdź wejście do Windows Defender i reszta zależy od Ciebie.

1 polubienie

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

gpedit.msc niestety nie działa wykastrowali mi chyba Windowsa ^^

1 polubienie

A do tej “czystej instalacji” wejdę jak nie działa mi “ustawienia” ? :slight_smile:

Niestety nie! Faktycznie! Co prawda można jeszcze spróbować wejść w Ustawienia w jakiś inny sposób, np. PPM na ikonie Menu Start (podobno są jeszcze jakieś inne sposoby?).
Jeśli się nie da, jesteś zmuszony do zwykłej, “czystej” instalacji spod bootowania, z przygotowanego wcześniej nośnika z instalką Win10. Oczywiście zachowaj sobie zawartość folderu użytkownika.

1 polubienie

(podobno są jeszcze jakieś inne sposoby?).

Może jak wywołasz boot menu Windowsa 10 (dokładnie te z trybem awaryjnym), to z niego będą opcje odświeżania z zachowaniem plików użytkownika lub usunięciem wszystkich.

To ja jeszcze w sprawie TaskBar
FIX !!! Windows 10 taskbar not working FIX!!! Build 10074

Niestety już sprawdzałem zatrzymuje się na około 20-30% :frowning:

No nic to format, dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Sprawdź jeszcze dostęp do ustawień, tzw. GodMode
Na pulpicie utwórz nowy folder i zamiast nazwy wklej
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Mój post będzie teraz bardzo emocjonalny za co przepraszam, bo jestem po formacie ze względu na głupią firmę, którą odradzam od dziś na maksa.

NIE KUPUJCIE NIGDY W ŻYCIU nic z CREATIVE.

Gdy miałem win 7 miałem problemy z komputerem przez ich kartę. Wymieniłem ją na maya u5 i było ok, ale po przejściu na win 10 musiałem zmienić kartę na sound blaster omni 5.1 i to jego driver był powodem całego zamieszania. Musiałem to zrobić bo maya u5 drivera w ogóle nie otrzymała.

Gdy instalowałem teraz wszystko od nowa (po formacie) to po zainstalowaniu rewelacyjnych sterowników Creativa od razu pojawił się problem ze “Start”, szukajką i paskiem zadań.

Po prostu załamka. Tyle czasu straconego przez gównianą kartę dźwiękową. Tyle osób dziś próbowało mi pomóc i wszyscy tracili swój czas bo znana firma nie potrafi zatrudnić odpowiednich ludzi do stanowiska tworzenia sterowników. Porażka!

Przepraszam jeszcze raz. Pisze ten post i mam nadzieję, że pomogę w przyszłości innym :confused:

1 polubienie