Win 10 nie widzi zewnętrznego dysku USB (a wcześniej widział)

Przyglądam się tej dyskusji i proszę o wyjaśnienie tego co napisałeś. Przecież on ma zwykły zewnętrzny dysk usb podłączanym do portów usb. Jak pendrive. Dodatkowo pisze w pierwszym poście ze inny komputer go widzi. Czyli dysk jest OK.
Już się pogubiłem

To jest zwykły dysk 2,5 cala w obudowie z adapterem sata-usb wewnątrz, bo niby jaki inny? Chyba że m2, w obudowie :stuck_out_tongue_winking_eye:

To jest ciekawe i wymagałoby jeszcze potwierdzenia, bo po opisie usterki podejrzewam, że inny komputer widział go kiedyś, a teraz już niekoniecznie autor to sprawdził, ale może się mylę.

Ja nigdzie nie zauważyłem że to taki. Pisze tak:

Ja tez mam identyczna końcówkę a dysk taki;
pl%20faacfe80d108

Gratuluję i co w związku z tym?

Ja bym sprawdził porty pendrivem, czy w ogóle działają. Potem szukałbym w specyfikacji płyty czy bezpiecznik jest na każdy port czy tylko jeden na wszystkie. Jeśli po próbie z pendrivem okaze się ze porty stanowią problem to tylko serwis. Ale to on musi sprawdzić.
P.S. Przeciez tak naprawde to nic nie wiemy o sprzęcie.

No więc, kabel i dysk jest sprawny bo jak go podlaczylem do innego komputera z WIN 8 to go bez problemu widzi. Porty są sprawne bo jak podłączyłem inny dysk to go widzi. Więc za cholerę nie wiem o co chodzi.

M.

Uruchom jakiś Live CD linuxa. Jeśli dysk będzie widoczny to zakładałbym raczej problem ze sterownikami twojego dysku.

Nie jest widoczny w Zarządzaniu dyskami.

Piszesz o linux live?

Nie wiem co to jest Linux Live. Mowie o widocznosci dysku.

Tego spróbowałeś?