WIn 10 nie widzie karty graficznej Nvidia

Witam,

otóż po kilku nieudanych próbach instalacji sterowników do karty Nvidia GT 645M zauważyłem, że system jej nie widzi w menadżerze zadań. Jest tam tylko zintegrowana Intela.

Co śmieszne, po restarcie komputera karta jest widoczna prze chwilę, ale naglę odświeży się cały ekran i karty już nie wiać.

Próbowałem kilku porad min. rozwiązaywanie problemów i  wiersz poleceń bcdedit /set pciexpress forcedisable i restart, ale nic nie działa.

Ktoś ma jakieś pomysły?

System sam przełączy kartę gdy będzie potrzeba większej wydajności.

Tak jak wyżej. Włącz jakąś grę wymagającą i sprawdź, czy komputer przełączył się na wspomnianą kartę graficzną.

Sprawdzę, tylko jeszscze muszę sprawdzić jak.

Zresztą pewnie się nie przełącza bo wcześniej jak jeszcze karta była widoczna to gry chodziły bez problemów, a teraz tak klatkuje, że jak jest może z 15 fps to jest max.

Mam też problem od podobnego czasu z godziną, tzn. teraz np. zamiast 9:24 to jest 7:24 i co przestawię to po restarcie jest to samo.

 

10ydq8l.jpg

Częstym powodem przestawiania się godziny lub daty jest niesprawna bateria podtrzymująca działanie biosu. Koszt takiej baterii to około 5 zł.

Wymiana tej baterii w laptopie może być bardziej skomplikowana niż w komputerze stacjonarnym.

Spróbuj przywrócić bios do ustawień fabrycznych, na moim starym laptopie rozwiązało to problem z datą i godziną

Co do karty graficznej to spróbuj ściągnąć sterowniki ze strony producenta laptopa, a dopiero potem zaktualizować je do najnowszej wersji ze strony producent karty graficznej.

Problem leżał po stronie comodo firewall. Po wyłączeniu wszystko poszło bez problemów.

Temat rozwiązany!

Dziękuje wszsytkim za rady!