Win 10 ograniczenie głośności - nowy dla mnie problem

Witam, mam problem pewnie nienowy, zauważyłem przypadkiem, że poziom głośności odtwarzanych video w Yt jest skandalicznie niski przy ustawieniu maksymalnych wartości dźwięku, naprawdę nigdy nie nadużywałem hałasu, ale dziś usłyszałem coś czego naprawdę chciałem posłuchać głośno, a tu lipa totalna, jestem zielony w temacie, wujek goo zasypał mnie niesprawdzonymi danymi. Proszę o radę jak mogę wykorzystać moc słuchawek!

Kliknąć na ikonkę głośnika na pasku zadań i pooglądać suwaczki (zwłaszcza przy przeglądarce, na której odpalany jest YT).

1)Może w głównej głośności systemu w mikserze zmienić głośność dla danej aplikacji
2)Zmienić głosniki na słuchawki w ustawieniach realtek lub odwrotnie nie pamiętam jak było lepiej.

Niestety ta jest w w10. Zeby było głośniej i lepiej trzeba zaistalowec FxSound (ale jest płatny :wink:)

Problem jest tylko z YouTube?

Może część wideo jest nagrana super cicho, niektóre trzeba oglądać na głośności 10% by nie bolały uszy od hałasu.

Nie, nie tylko.

W takim razie jakie masz słuchawki, bo może twoja karta dźwiękowa nie jest wstanie ich wysterować? Próbowałeś podłączać je do innego gniazda?

Z góry dziękuję za płatne programy.

Słuchawki Panasonic RP-HT 161 zdecydowanie polecam, na starym laptopie z innym systemem niż win 10 uszy urywały, domyślam się że chodzi o wspomniane przez kogoś ograniczenia win 10. Zamierzam podłączyć je przez jakieś urządzenie wzmacniające do komputera, liczyłem że da się to prościej zrobić przez wyłączenie bezczelnego ograniczenia w systemie.

Sprawdziłeś poziomy w mikserze głośności?
Jeśli tam będzie ok, to możesz doinstalować sterowniki/panel realteka, który daje większe możliwości konfiguracyjne. Znajdziesz go najprawdopodobniej na stronie producenta płyty głównej.

Tak, wszystkie możliwe poziomy głośności ustawione są na 100%

Jak jest trial bez ograniczeń na przynajmniej 1 uruchomienie to można sprawdzić i wywalić.