Win 10 używa TYLKO 50% sieci pobierania

Cześć!
Mam windowsa 10 a karte sieciową tl-wn722N v3. Problem polega na tym ze wszystko co pobieram windows tak jagby ogranicza tylko 50% szukam w ustawieniach i nic. gdy pobieram i oglądam np yt to pobieranie ciągle ma 50% lecz juz wykorzystanie sieci wzrasta tyle ile potrzebuje inna aplikacja. pobieram z prędkościa 3MB/s gdy speedtest pokazuje 55Mb/s a pobieranie przez dane komórkowe z mojego telefonu 6MB/s . (gdy robiłem speed test zuzycie sieci wynosiło 90% bez pobierania). Prosze pomocy. Dzięki

Wydaje mi się, że strasznie mieszasz jednostkami. Raz MB (megabajty) raz Mb (megabity). Zdecyduj się. :slight_smile: Jaka jest Twoja prędkość netu z umowy z operatorem i jaki to net? Z jaką prędkością działa?

Co z QoS?

Mb użyłem tylko w speed tescie. Internet to Piekary Net (Małpa) prędkość była na umowie cos 100 czegos ale musiał bym znalesc umowę. A co to ten QoS?

do 100, czy gwarantowane 100 :wink: ?

oj musiał bym zobaczyc

Więc sam widzisz. Nawet nie wiesz jaki net masz i narzekasz, że nie działa z pełną prędkością? Zasada jest taka. Najpierw musisz wiedzieć co masz w umowie i dopiero na podstawie tych danych sprawdzasz czy operator się z umowy wywiązuje.

nie o to chodzi w tym poscie. Chodzi mi oto ze uplay wykorzystuje tylko 50% sieci max a moze do 100% gdy np oglądam yt

No okej, ale jak wpadnie Ci lejek, to wtedy nie będzie nigdy 100. Nienormalne by było, gdyby np,. uplay zabierał max 50% łacza, a po odpaleniu epica, to bys dobijał do 100%. Z drugiej jednak strony lejek może Ci tez załozyć serwer udostepniający pliki. :wink:

Tez tak myślałem lecz na danych komórkowych mam 2 razy szybciej i zuzycie % wzrosło do 80%

To dalej nie wyklucza lejka na połączeniu “Piekary”, a jedynie że niby karta wi-fi jest sprawna i przy okazji Windows 10 pewnie też.

Normalnie “Piekary” też lecą po wi-fi, może trzeba podłączyć się kablem jak nie daj Boże ściana robi zakłócenia lub oddalony router.