Win 10 zaczyna ścinać po ok. 1-2 min od uruchomienia

(kop524) #1

Witam otóż właśnie chciałem wejść na Win 10 i pyknąć w Paladins ale windows po zalogowaniu działa dobrze tylko przez 1 czy 2 minuty później zaczyna ciąć a klika min po tym ekran robi się czarny o koniec nie mogę zrobić nic :frowning: Myślałem, że wirus ale boot cd od Bitdefender oraz eset nic nie znalazły a CPU i Ram z reguły max 30/50% z reguły zajęte. Nie wiem czy to możliwe, że bad sector’y czy co innego :frowning: System to Windows 10 Pro Insider 18309 a lapek Lenovo IdeaPad 310-15abr 80st na A10-9600P + 8GB DDR4 + 2x 1TB HDD(jeden na Linux a drugi Windows). Tak już kiedyś miałem ale rozwiązaniem wtedy był pełny Wipe dysku i reinstalacja co trwa cholernie długo i wolałbym uniknąć tego.

Pozdrowionka :slight_smile:

(Paweł A.) #2

Masz odpowiedź. Używasz testowej wersji Windowsa.

(kop524) #3

@ Pawel_A tak tylko, że jakiś miesiąc temu to samo było na Stabilnym i się powtarza mimo formatowania na każdej możliwej wersji :frowning:

(krystian3w) #4

To zablokuj aktualizowanie i nie instaluj nic nowego, jak nie robią jakieś pluskwy “milenijnej” w Windows 10 Beta, to z dwa lata ci podziała i potem wymuszona aktualizacja jakbyś chciał jakieś łatki.

(kop524) #5

Ale teraz nawet nie dam rady tego zrobić bo nie uruchomi się na tyle szybko żeby zdążyć przed lagiem kończącym się niewyjaśnionym wyłączeniem ekranu :frowning:
Więc jutro robię reinstalkę i zobaczymy.