Win 10 - zły obraz - nie otwiera się żaden program

Witam serdecznie

mam olbrzymi problem ze swoim komputerem.
Mianowicie nie mogę uruchomić żadnego programu/aplikacji.
Pojawia się komunikat zły obraz.
Nie mogę uruchomić paska windows.
Interent jest zablokowany przez komputer.

nie można również uruchomić np sfc /scannow

bardzo będę wdzięczny za pomoc

Proponowałbym sprawdzić pamięci ram lub najlepiej podmienić na inne. Jeśli to nie byłaby ich wina, reinstalacja systemu pomoże. W takich przypadkach to z reguły jedyne wyjście.

https://www.tenforums.com/tutorials/7808-use-dism-repair-windows-10-image.html

@asterix54321 wykonaj w konsoli PowerShell jako administrator poniższe polecenia - po kolei:

sfc /scannow
Repair-WindowsImage -Online -CheckHealth
Repair-WindowsImage -Online -ScanHealth
Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth

Uruchom ponownie komputer.

Jeżeli nie masz dostępu do PowerShell z poziomu systemu uruchom komputer z płyty/pendrive z Windowsem i przejdź do konsoli odzyskiwania:

1 polubienie

dziękuję, jutro spróbuję wykorzystać wskazówki…
mam jeszcze 2 pytania:

bardzo boję się preinstalacji bo mam wiele programów i haseł zapamiętanych rozumiem, że po takim przeinstalowaniu wszystko stracę czy to tylko przy format c:?
jak przeinstalować win 10 jak mam tylko org płytę z win 8 :slight_smile: będę mieć możliwość później darmowej aktualizacji do 10?

Przed reinstalacją musisz zabezpieczyć wszystkie dane. Hasła przeglądarek możesz zabezpieczyć synchronizując je z kontem online czy kopiując aktualny profil. Programy trzeba będzie wgrać wtedy ponownie. Oczywiście wszystkie opcje naprawy wypróbuj przed tym krokiem. Choć z doświadczenia wiem, że najpewniej będzie potrzebna reinstalka.
System możesz przywrócić do stanu fabrycznego, nie używając nawet nośnika. Nie ma żadnego sensu powrót do win 8 i ponowny upgrade.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17085/windows-8-restore-refresh-reset-pc

niestety nie mogę uruchomić polecenia sfc ani z cmd anie z powershell

nie mam również jak wymienić pamięci :frowning: