Win 2003 na śmieciu

Z tego co napisałeś- win 98 SE

Jemu raczej chodziło jaką wersje Win2003 polecamy. No więc masz 2 w wersji trial:

  • Standard,

  • Enterprise.

Używałem Enterprise (polecam) więc nic nie powiem Ci na temat Standard. :slight_smile:

buhahaha bolo6 czy ty ze mnei zartujesz ?? 98 ?? an tej windzie komp działał jak lepiej działa z win XP.

No wiesz, ale zanim był ten XP to trzeba było pozostać przy 98, albo ME :stuck_out_tongue:

a co do 2003 … to jaka wersje mi poleciacie na mojego kompa.

Komputer: Celeron 713 mhz, 192 MB ram, Riva TNT2 32 MB

Do czego: poprostu do uzytku domowego, do używania netu i grania właściwie do tego co moze robić każdy domowy użytkownik [użyszkodnik]. ( Zresztą mam 13 lat więc nie mam zamiaru otwierać firmy )

Odpowiem Ci inaczej:

rok czasu chodziłem na xp pro, prawie pół roku na 2003 enterprise i…

zainstalowałem 98SE.

A chodzi tylko o to co napiałeś, czyli do czego chcesz używać kompa.

Podsumuję.

Do prac biurowych i serwerowych itp. 2003.

XP jest bardzo dobry, ale: wymagania sprzętowe, niekompatybilność i większość ciut starszych gier, a nawet co poniektóre nowe, nie bęą działać.

I jeszcze rzecz najważniejsz:

zbyt wiele dziur.

Pozostaje tylko 98, choć jest mało stabilny, Me, ma podobne wymagania co XP.

Żeby grać na XP, musisz wyłączyć wszystkie zabezpieczenia, a jak to zrobisz, to system poprostu się nie uruchomi.

Kiedyś na innym forum też się tak śmiali jak ty. Grał we wszystko na XP (czytaj: wyłaczył zabezpieczenia), po miesiącu skasowało mu kompa(uszkodzenie płyty głównej, zresztą nie wiem jakim cudem, prawdopodobnie wirus).Chodzi o to, że jak wyłączysz zabezpieczenia, system staje się mniej stabilny niż jego dosowe odpowiedniki, gdyż jest bardziej czuły na tego typu zmiany plików systemowych.