Win 2003 Serw. czy win XP prof

czy serwer 2003 mozna postawić zamiast profesionala i czym te systemy sie róznią

Chodzi ci o XP profesionala?

Jak tak to odpowiem ci że Windows Server jest systemem serwerowym i przeznaczony jest do zastosowania na komputerach będących serwerami a Windows XP Professional jest systemem będącym zrobionym do odsługi stacji roboczych (czyli normalnych kompów)

>> Post 2 <<<

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … light=2003 i tutaj zobacz

Tylko czytać.

http://xp.net.pl/windows2003_main.html

Ale w serwerze 2003 idzie ustawić żeby chodził jako stacja robocza.

Po prostu te funkcje są domyślnie wyłączone.

Ale jest wydajniejszy i bezpieczniejszy od XP z SP2.

I co z tego wynika ??

Wystarczy porównać ceny obydwóch OS i chyba wybór jest ewidentny na korzyść XP. Po co ładować kasę w system którego nie zostanie wykorzystana nawet 1/3 możliwości jeżeli będzie pracował jako Desktop :? :? :?

Ale idzie pobrać darmową wersję z półroczną licencją.

Więc jak ktoś chce się pobawić to może.

Z pewnością poszerzy wiedzę :wink:

Pobawić się i poszczerzyć wiedzę jak najbardziej można, pod warunkiem, że wykorzystasz go w taki sposób do jakiego został przeznaczony. Jeżeli masz zamiar wykorzystywać Win 2003 Server jako desktop, to jakby kupić sobie Porsche po to, aby poćwiczyć sobie parkowanie w zatoczce.

Po prostu WinServ jako desktop będzie się zachowywał tak jak zwykły WinXp tyle, że będziesz miał większą kontrolę nad dostępem do plików i katalogów, co właściwie w kompie desktopowym jest raczej mało przydatne i nieco irytujące.

Kolejna sprawa, jeśli posiadasz sprzęt serwerowy (bo jednak takie kompy mają nieco inną architekturę, inny sposób zarządzania pamięcią itd… itp…) to wtedy jest sens, natomiast na zwykłym pececie (kolejna analogia) to jak kupienie sobie super świetnych butów tylko niestety sporo za dużych. Na wielu serwisach widziałem informacje o tym, jak to świetnie chodzi jako desktop, ale tak naprawdę dopiero widać to działanie na sprzęcie serwerowym, na desktopie za dużej różnicy nie widać.

Pomijając już fakt, że część programów nie będzie działać (lub nie będzie działać poprawnie) na Windows Server 2003 ponieważ jest zaprojektowana pod systemy desktopowe… :stuck_out_tongue: