Win 2k12 standard r2 drukarki hp

Witam,

 

Udostępniam drukarki w sieci na serwerze HP mam kilka sztuk rożnego kalibru dziwnym zjawiskiem jest to np jak taki sprzęt HP 2025DN pozostawia wydrukowane zadania w kolejce co jest tego przyczyną? same z nimi problemy nie ma tyg by coś z nimi był nie tak codziennie mam przy nich grzebać… Raz drukuja bez problemu za chwile nic z nich nie wychodzi… porażka 

 

Pozdrawiam

doryinfg

Jak instalujesz drukarki na W2012R2? Mam nadzieję, że nie z płyty jako automatyczna instalacja? Wywal wszystko (łącznie ze sterownikem), dodaj na serwerze nową lokalną drukarkę, gdzie jako port daj IP drukarki, zainstaluj sterwoniki od et CP5220 (PCL6). Ogólnie to wina koszmarnych sterowników HP.

Zainstalowały się właściwie same podawałem tylko IP kolejnych drukarek Hp teraz wymyślił koszmarny sterownik uniwersalny co jest wg następną porażką na chwilę obecną zezwoliłem użytkownikom czyszczenie kolejek. Mam podpiętych do tego print serwera pięć modeli HP i dwa plotery problem jest tylko z Hp. Tak jak pisałeś to wina sterowników chcą być bardzo do przodu odcinając się nawet od modelu sterownika typu 3. Na xp już nie działają te sterowniki ;)  Pomijając już to mają najdroższe materiały eksploatacyjne są tak do przodu że im tyłu braknie…