Win 2K3 dla domu?


(Jason X) #1

Czy ma sens instalować ten system w domu? Słyszałem, że można w jakiś sposób ustawić go tak, żeby służył jako stacja robocza, ale w necie jest na ten temat raptem kilak artykułów. Czy programy, gry itp. będą na Windows 2003 działać rownie dobrze co pod XP? A przede wszystkim, która wersja jest ewentualnie najlepsza dla domu - Standard? Web?


(Samurai) #2

Pytanie po co Ci w domu taka wersja windowsa, zbędny bajer na stację roboczą.


(Jason X) #3

Naczytalem się, że jest szybki, a nawet najszybszym systemem Windows. Przyzwyczaiłem się do mojego Windows 2000, a teraz chce mieć jego następcę :slight_smile: Tylko pytanie czy mogę go bezproblemowo używać w domu jak Win 2K…


(Samurai) #4

Używać możesz, ale to jest windows przeznaczony dla serwerów więc instalowanie go na staji roboczej trochę mija się z jego powołaniem :/.


(Grzech U007) #5

Testowałem ten system jako stację roboczą. Ściągnij sobie wersję 180 dniową i najlepiej sam sprawdź czy będzie Ci odpowiadał. Jest szybki i stabilny jak to na system serwerowy przystało. Jak zoptymalizujesz XP to będzie równie dobrze chodził. Według mnie jednak system 2003 nie nadaje się na system domowy.


(system) #6

czemu? gdyby tak wszyscy myśleli linuxa by nie było…

a ja właśnie poszukuję płytki z 2000 mam nalepkę z kodem a mi płytka zginęła więc chciałbym godnego następce 2000 lub właśnie jego :smiley:

Tylko skąd ty weźmiesz pełną wersję 2003? Nie kupisz jej a jeśli nawet to za 7k zł!


(Kolmar) #7

Ja testowałem w2k3 przez prawie 6 miesięcy i jako domowy spisuje się świetnie ale czasami miałem problemy z instalowaniem różnego typu aplikacji, które na xp instalowały się bez problemów więc jeżeli bardzo chcesz to w2k3 jest dla ciebie, a w szczególności jak dużo bawisz się netem (nie tylko dla przyjemności).


(system) #8

net24 działa? :smiley: właśnie jest możliwość uzyskania samej płytki (pełna wersja) a kodu osobno ? :smiley:

edit: windows 2003 jako stacja robocza - wpisz w google a poczytasz sobie :smiley:


(system) #9

temat ucieka czekam na odp. :smiley:


(IrasB) #10

System jest świetny, ale będziesz miał problemy z instalacją wielu programów, w tym gier bo po prostu nie ma wersji na Win 2003. Jako typowy desktop zdecydowane polecam XP.


(Pawel Pieczyrak) #11

Windows 2008 ma być bardziej szybszy niż Windows XP, ale systemów serwerowych nie mam sensu instalować na domowych komputerach.


(fiesta) #12

Ta szczególnie wtedy jak będę uruchomione wszystkie jego usługi serwerowe i będzie się włączał 5 min :stuck_out_tongue:


(SilberPunkt) #13

Być może w sieciach P2P krążą jeszcze jakieś iso ale oficjalnie nie można już pobrać ze strony Microsoftu wersji ewaluacyjnej Windows Server 2003 a tym samym wygenerować ewaluacyjnego klucza na 180 dni. Nie jestem pewien ale klucze wygenerowane wcześniej też chyba już nie pozwalają na aktywację (tak przynajmniej jest z kilkoma kluczami, które dla siebie wygenerowałem) ponieważ zakończył się okres testów ewaluacyjnych dla tej wersji Windows Server - teraz można pobrać wersję 2K8.

:roll:


(system) #14

wlasnie pisze z win2k3.

patrz - to jest z pliku tekstowego ktory niedawno dostalem

http://letwist.net/windows2003

http://www.searchengines.pl/Windows-Ser … t6299.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_66702.html

http://infojama.pl/145,artykul.aspx

http://www.lesiu.eu/it/instalacja-windo … rver-2003/

Windows Server 2003 - XP Conversion Pack

windows Server 2003 Enterprise Edition SP2 Corporate PL

Najlepszy system!

Polecam do usprawnienia pracy zainstalowac sobie 3 programy, ktore uczynia z niego absolutne cacko - TuneUp, WinTools oraz Tweak-XP net.

Mozna tez przy pomocy programu: Win 2003 Optimize Tool v1.46

CZYSTY windows nie wymagajacy aktywacji!

CD-Key jest na plytce.


(Jason X) #15

Dzięki mateuszcedro , twoje linki na pewno mi sie bardzo przydadzą, gdy będę “walczył” z tym systemem :wink:


(system) #16

Google też nie gryzie - fraza Windows Server jako stacja robocza :wink:

Sam sobie właśnie zainstalowałem Win 2k3 i mi się po pow. sztuczkach podoba :smiley: Jest szybszy to czuć. Kiedy ja po reinstalce włączam XP to mi przechodzi 8 pasków a tu tylko 2!


(Xyznail) #17

Błąd. Na stronie Microsftu ciągle jest Windows Server 2003 R2. I po polsku. Trzeba posiadać LiveID żeby dostać klucz na email. Szczegóły na stronie głównej w dziale Windows Server.


(system) #18

sorka bardzo ale to nie mój txt :slight_smile: gdzieś go znalazłem i wkleiłem. System fajny jest podoba mi się!


(Jason X) #19

Tylko pytanie - co z aplikacjami? W tym wątku da się słyszeć głosy zarzucające temu systemowi to, żen ie wspóldziała z wieloma programami i grami!!


(egonek) #20

Ja używałem ten system przez pół roku i wszystko było ok. Wszystkie gry i programy działały jak należy, no może z wyjątkiem kilku.

Przecież Windows Server 2003 to przeróbka Windowsa XP, więc nie widzę problemu, żeby coś nie działało. Sterowniki też instalowałem

z XP.