Win 7+1GB RAM+GTA4

Na sprzęcie:

Radeon 3650

Athlon 3000+ @ 2.30GHz

1GB DDR2 800

… gram w GTA4 no prawie lajtowo. Pytanie: czy wydajność w tej grze (i innych) biorąc pod uwagę ilość RAM spadnie po zainstalowaniu Windows 7?

Nie przekonasz się dopóki nie sprawdzisz, ale prognozuję wzrost użycia pliku wymiany == spadek wydajności. Nawet na samą siódemkę 1GB RAM-u to trochę mało.

To nieźle masz, jeśli na takiej konfiguracji “prawie lajtowo” grasz. U mojego kumpla na o wiele lepszej konfiguracji gra się cięła niemiłosiernie.

Co do tematu, powinien spowodować tylko spadek wydajności w grze. Nie przekonasz się, póki nie spróbujesz.

Niestety, gra w GTA4 na takiej konfiguracji z Windows 7 będzie niemożliwa.

Ogólnie nie polecam instalacji Windows 7 z tą ilością pamięci. Jakbyś dokupił jeszcze z 1GB to wtedy możesz o tym pomyśleć, bo sam system Ci komputer wykończy, o grach nie wspomnę…

Ok, dzięki za odpowiedzi. A co myślicie o Ubuntu?

To już offtop, bo temat mówi co innego… Ale Ubuntu raczej do gier nie jest. Oczywiście, można się bawić i jeśli byłbyś cierpliwy to byś może i część odpalił, jednak nie oszukujmy się - systemy linuxowe nie są stworzone do gier :frowning: Ale do wszystkiego innego to i owszem.

Jak każdy system ma zalety i wady. Na linuksie nie uruchomisz GTA4, a jeśli nawet to więcej z tym zabawy niż to warte. Ale jeśli nie musisz grać, to polecam OpenSUSE.

Nie chodziło mi o granie na Linuksie. Ale i tak obok XP nic nie postawię, nie mam miejsca na dysku. Dzięki za pomoc i do zamknięcia.

Hmm nie wiem jak będzie ze zwykłym GTA IV. Na moim sprzęcie

Amd 6400 2,4 ghz

2 gb ram

asus 8400 gs (Lekki OC)

GTA EFLC, chodzi dużo lepiej niż na XP. Ale radzę Ci zainstalować cache boost, i najnowsze aktualizacje do gta 4 oraz sterowników, wtedy poprawi się wydajność. No ale przy twojej konfiguracji będzie pewnie ostra przycinka, u mnie jak włączam gta eflc, przy włączonym xfire,skype,gg pozostaje od 300-200 mb ramu :stuck_out_tongue: . Więc zainwestuj w RAM, nie pchaj się w 2-3 GB, najlepiej 4 GB. Ja żałuję że mam 2 GB, ale w czerwcu mała modernizacja to 6 albo 8 GB ramu bd mieć.

Pozdro

Dodane 17.01.2011 (Pn) 21:00

I jeszcze dodam, że 1GB dla 7 to za mało. Ja odpalałem jeszcze 7 RC, na 1 GB ramu to była jedna wielka tragedia.

Mi przy 2GB czasem tej pamięci brakuje. Nie ma tragedii ale brakuje (i nie mam na myśli gier).

ja na tej konfiguracji przy 1 GB ram takze gralem w gta 4 ale czesto spadaly fpsy, gdy mialem 2 GB tez byly przycinki ale rzadko, przy 4 GB nie mam wcale, i tak nawiasem ta gra strasznie pamiec pozera, 95 procent to mam zawsze zajete gdy gram.

Ja mam P4, 1Gb RAM i WIN7 chodzi pięknie, więc nie gadajcie głupot.

Mi również system chodzi dobrze ale dołożę kilka aplikacji w tle i czasem myśli…

Mam uruchomionego WinAmp’a, Skype’a, GG, Comodo + 3-4 karty w mozilli i wszystko ładnie działa, bez przycinek :slight_smile:

U mnie pomaga cacheboost professional, aktualnie włączony tylko google chrome i MSE jako antyvirus i 711 mb zużywa ramu :wink:

To ile zużywa ci ramu? , skoro mi 711 mb, to u ciebie jakoś mniej :smiley: ?

Jak to mam sprawdzić :smiley:

W MZW zakładka wydajność

Tyle to wiem, ale które Ci podać?

Pamięć fizyczna (MB)

Razem 1023

Buforowana 502

Dostępna 503

Wolna 18

Włączone 2 zakładki w mozilli, AQQ, WinAmp, Notatnik i kalkulator.

a ja mam 4 GB RAM, i 4 zakladki firefox, steam, itunes, skype i 1,7 GB RAM zajete ;> im wiecej posiada sie RAM to system wiecej “zajmuje” bo nie pcha w swapa danych :>