Win 7 - 3 dni do automatycznej aktualizacji

Witam,

 

Robiłem reinstal windowsa 7 na laptopie. Pobrałem go z instalki.pl i podałem klucz znajdujący się na spodzie laptopa, bez żadnych problemów sie zainstalowało.

 

Teraz zauważyłem że po wejściu w właściwości komputera jest napisane że klucz który podałem jest niepoprawny i za 3 dni nastąpi automatyczna aktualizacja. 

 

Czy to znaczy że za 3 dni mogę pożegnać się z systemem?

Przeczytaj dokładnie na stronie, z której pobrałeś system co takiego pobrałeś.

Zapewne chodzi o aktywację systemu, a nie aktualizację. Możesz ją wykonać, a czasu masz tak mało bo zapewne zaznaczyłeś przy instalacji aktywację od razu po wejściu w tryb online (standardowo jest na to 30dni, nie 3).

Kupiłem Laptopa z zainstalowanym windowsem 7. Na spodzie laptopa jest naklejka z kluczem którego użyłem.

Recovery robiłem, wypaliłem na 4 płyty ale oczywiście po roku korzystania. Zainstalowało się z recovery ale po uruchomieniu miałem 96 procesów włączonych i te same problemy przez które robiłem re-instal.

Prawdopodobnie mylisz się. przeczytaj to co napisał powyżej: “klucz jest niepoprawny”

Uważasz, że na www.instalki.pl dostępna jest pełna wersja Windowsa?

Tak, aktywacja. Mi nie przeszkadza że mam 3 dni tylko to że klucz nie działa. W takim razie do czego służy klucz który jest na naklejce? (laptopa kupiłem z zainstalowanym win 7)

Dodane

http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_7.html

Pod spodem napisane jest:

System dostępny jest wyłącznie w wersji anglojęzycznej. Obrazy ISO zawierają oryginalny system Windows 7 bez klucza produktu.

Więc musisz wykonać aktywację telefoniczną lub zrobić trik jakiego użyłem pewnego razu do aktywacji windy na laptopie asus - przywróciłem system z recovery, zrobiłem kopię aktywacji programem i tylko przywróciłem na świeżo wgranym czystym 7 Home Premium. Po restarcie system był aktywowany bez kłopotu.

 

To chciałeś mieć działający system bez uruchomionych procesów? :wink:

Na płytkach zrobiłeś kopię rocznego systemu ze wszystkimi śmieciami

Aby uruchomić instalację systemu z partycji recorvery nie trzeba mieć wcześniej wykonanych płytek z kopią systemu, wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi laptopa

Ok, zwracam honor, mój błąd, myślałem, że to jakaś wersja testowa.

spróbuj aktywować system samemu, jak nie pomoże to może warto jednak zdobyć obraz oryginalnego systemu, nie twierdze że ten portal jest zły, ale jakoś nie mam do niego zaufania… w najgorszym wypadku poszukaj msdn kopia 1:1 dokładnie taki jak masz na naklejce i zainstaluj jeszcze raz…

Nie raz miałem z czymś takim problem. Kluczami z naklejek przy laptopach bardzo często nie da się aktywować on-line czystych wersji systemu. W takim wypadku zawsze pomagała mi aktywacja telefoniczna.

Najpierw jednak spróbuję zadzwonić. Dziękuję wszystkim za pomoc. Jak zadzwonię to dam znać. Pytanie ostatnie: jeżeli nie uda mi się aktywować tego systemu to on się po prostu nie uruchomi tak?

Ja bym się zastanawiał nad tym, że aktywowaną miałeś przedtem wersję polską, a ta którą pobrałeś jest anglojęzyczna.

język nie ma tutaj znaczenia, bez problemu można aktywować system w innym języku… np. kupujesz kompa w anglii z np. vistą lub 7 po angielsku, zakładam że nie instalujesz pakietów językowych tylko instalujesz system z płyty która posiada polską wersję językową… aktywacja i instalacja nie stanowi problemu, wielokrotnie miałem z tym do czynienia, fakt potwierdzony :slight_smile: Ważne aby instalować tą samą wersję jeżeli była home premium to instalujesz home premium, na ultimate nie zadziała :wink:

Kupiłem kompa w Anglii z angielskim systemem. I był to Win 7 Home 64x - czyli taki sam jaki mam teraz.

numer który jest generowany do aktywacji jest generowany na podstawie numeru instalacji i sprzętu, zapewne dodatkowo generowane są jakieś znaki losowe w celu eliminacji piractwa, jednak z całą pewnością jest on oparty na kodzie instalacji

Ok, dzięki wszystkim za pomoc.