Win 7 32 bit problemy po wstrząsie komputera

Witam. Mam problem z systemem windows 7 32 bit. Komputer doznał lekkiego wstrząsu i pojawiają się na nim błędy. Sytuacja pojawiała się u mnie wiele razy i zawsze pomagała ponowna instalacja systemu lub całkowity format dysku. Tym razem nie wchodzi to w grę. Najpierw miałem problem z dyskiem i nie mogłem włączyć komputera(docisnąłem kabel od dysku do płyty głównej). Po pojawieniu się loga Windowsa włącza się sprawdzanie spójności danych. Zazwyczaj przerywa je nieoczekiwany błąd i zaczyna od nowa(sprawdza dysk systemowy). Żeby uruchomić komputer muszę to pomijać. Po uruchomieniu komputera większość programów nie działa i nie da się kopiować plików. Czasami też pojawiają się komunikaty o Indeksatorze który przestał działać(przy niektórych próbach uruchamiania programów). Jak to wszystko naprawić? Nie chce tracić znowu wszystkich danych z dysku.

Zapewne masz bad sectory na dysku. Przejedź go HDTune.

Być może uszkodzeniu uległ sam dysk twardy i niezbędna będzie raczej jego wymiana.

Nnick ma rację, sądząc z Twojego opisu (i tego, co robiłeś) “rozsypał” Ci się HDD… Przykręcony chociaż był do obudowy ? :slight_smile:

Na 90% uszkodziłeś dysk.

Niestety, dysk do wymiany.

Jeżeli nie chcesz tracić danych to rób ich kopię.