Win 7 32 bity aktualizacja na Win 10 64-bity

Witam !

Aktualnie posiadam Windowsa 7 Home Premium. który jest uruchomiony w wersji 32-bity. Od pewnego czasu myślę o aktualizacji na WIN 10. Ale nie wiem czy warto, zależy mi na wersji Win 64-bity.

Czy przy aktualizacji można wybrać ile bitowa będzie wersja Win 10 czy to się robi automatycznie ? Jeśli teraz ma Win 7 32-bity to po aktualizacji na Win 10 tez będę miał 32-bity bez możliwości wybory ?

Pzdr.

Win 7.png

Przy tej ilości ramu i takim sprzęcie i tak żadna różnice.

Przy typowej aktualizacji - tylko na taką samą wersję 32 -> 32, 64 -> 64, nie ma technicznej możliwości aby było inaczej.

Zmiana 32 ->64 lub 64 -> 32 jest możliwa tylko podczas instalacji na czysto przy której tracisz wszystkie dane i programy z partycji systemowej…

Jeśli masz zamiar pozostać przy tej obecnej ilości pamięci RAM, to daruj sobie 64 bity i zostań przy 32.

A co się bardziej opłaca zwiększyć RAM i zainstalować czystego Win 7 64-bity czy nowego kompa ?

Zależy do czego używasz komputera. Jaką masz grafikę? Przy dołożeniu RAMu do 4 GB i wrzuceniu SSD komputer powinien dostać kopa, ale poza internetem i filmami za wiele nie zrobisz :slight_smile: Jaki budżet?

Mojego PC używam głownie do pracy (e-mail, bazy danych, Word, Excel, Power Point) i do gier (np. OBLIVION, Skyrim, Heroes III …)

Mam kartę graficzną: Intel® G33/G31 Express Chipset Family

Budżet: < 500 zł