Win 7, 32 czy 64bit na moim kompie?

Witam,

Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli gdzieś był już identyczny wątek.

Myślę nad zakupem windows 7, słyszałem że jest szybki itp. Ale mam pewien dylemat, ponieważ mam dość stary komputer

AMD Athlon 2800+ 64bit

2GB ram 400mhz

grafika: GeForce 7300GT 256mb gddr3

Grywam w gry, może nie nowe ale takie z przed 2 lat najdalej, pozatym wykorzystuje komputer do pracy.

Więc oto moje pytanie czy w ogóle opłaca mi sie instalować ten system?

I z uwagi na to że posiadam 64bitowy procesor, na której wersji będzie mi wszystko lepiej śmigać? 64 czy 32?

Dzięki z góry za odpowiedź

32bit wystarczy myszle… do 64 bitowe potrzebnie 4GB ramu dla normalnej pracy przynajmniej

ale zależało by mi aby system obsługiwał 64bity mojego procesora, 32 tego nie robi prawda?

hm… jak dolożysz jescze 2 GB ramu to bedzie ok, bo jak napisałem że 2GB na 64bitowy sytem to za mało

Ja używam Windows 7 64bit z 2GB ramu, raczej nie muli tyle ze procesor mam mocniejszy (Q6600). Nie mniej jednak narazie nie skorzystasz z tego ze Twój procesor jest 64 bitowy ponieważ istnieje jeszcze w miarę mało aplikacji które wykorzystują tą technologię.

No procesor troche słaby. Może sprubuj wypróbować wersje 90 dniową.

możesz zainstalować x64. śmiało.

Ja bym polecał Ci wersję 32 bit. Masz trochę przymało ramu… No i procek też nie za mocny, ale w sumie spróbować można. :stuck_out_tongue:

Według MS wersja 64-bitowa potrzebuje min. 2 GB RAM-u więc możesz zainstalować 64-bit, ale mimo wszystko proponowałbym Ci zakupić jeszcze z 1 GB albo najlepiej 2 GB RAM-u. Ale na tym co masz teraz też powinien w miarę dobrze działać.

P.S. Ja jak miałem jeszcze wersję RC 64-bit i 2 GB RAM-u (reszta podzespołów taka jak w podpisie) to system działał bardzo dobrze.

Aczkolwiek jest to przyszłość i chyba warto pomyśleć nad inwestycją w RAM i zaopatrzeniem się jednak w 64-bitowy system. Apple już porzuciło 32-bity, Microsoft znów daje użytkownikowi możliwość wyboru. Nie wiem czy potrzebnie.

64bit.

Pamiętaj, że systemu nie kupujesz na miesiąc.

DOKŁADNIE, może trochę większy problem ze sterami, ale może mieć wtedy więcej ramu niż 3 GB, a to jest dosyć istotne jeżeli chodzi o gry :wink: